انهدام یک موشک پرتاب شده توسط حوثی‌ها 37 تن را در نجران سعودی زخمی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروی پدافند هوایی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 5 سپتامبر اعلام کرد که یک موشک بالستیک پرتاب شده از استان صعده به سوی شهر نجران، ره‌گیری و منهدم شد، اما سقوط ترکش‌های موشک بر محله‌های مسکونی، به زخمی شدن دستکم 37 تن انجامید.

به گزارش العربیه، ائتلاف عربی در بیانیه خود افزود که 23 تن برای درمان، به بیمارستان منتقل شدند در حالی که 14 تن دیگر، توسط هلال احمر، سرپایی مداوا شدند.

اما درباره تلفات مادی، 19 خودرو و 15 منزل در نتیجه سقوط ترکش‌های موشک آسیب دید. همچنین اماکنی برای سکونت 35 شخص از 4 خانواده فراهم شد.

پیش از این، سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن گفت که پدافند هوایی ائتلاف، یک موشک بالستیک شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی از استان صعئده به سوی شهر نجران را ره‌گیری کرد.

او افزود که این موشک به طور عمد، به سوی مناطق مسکونی پرتاب شد و نیروهای پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی موفق به ره‌گیری و انهدام موشک شدند. او افزود: «در نتیجه این اقدام،ترکش‌های موشک بر محله‌های مسکونی سقوط کرد که در نتیجه آن 23 زخمی به بیمارسان منتقل شدند. سپاس از خدا آسیب همه این افراد سطحی است».

به گفته المالکی: «از زمان آغاز کودتای حوثی‌ها بر دولت قانونی یمن، شمار موشک‌های بالستیک پرتاب شده توسط شبه‌نظامیان حوثی حمایت شده از سوی ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی تا کنون به 189 موشک رسیده که به شهادت 112 غیرنظامی از شهروندان و مقیمان و زخمی شدن صدها تن دیگر انجامید».

او افزود: «بار دیگر آن‌چه دیروز گفتم را تکرار می‌کنم، اقدام‌های تروریستی شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی، تنها اصرار و عزم نیروهای ائتلاف برایعمل به ماموریت و دست‌یابی به اهداف خود را بیشتر می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید