واشنگتن: اگر اسد از تسلیحات شیمیایی استفاده کند، به سرعت واکنش نشان خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه 4 سپتامبر 2018 رژیم سوریه را تهدید کرد اگر علیه مردم این کشور از تسلیحات شیمیایی استفاده کند، آمریکا «به سرعت و به شیوه مناسب» پاسخ خواهد داد. همزمان با آماده‌ شدن رژیم سوریه برای حمله به استان ادلب، سازمان ملل هشدار داد این امر می‌تواند منجر به فاجعه انسانی شود.

سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «اجازه دهید شفاف باشیم. اگر بشار اسد، رئیس رژیم سوریه دوباره تسلیحات شیمیایی به کار گیرد، ما موضع قاطعی اتخاذ خواهیم کرد و آمریکا و متحدانش به سرعت و با شیوه مناسب پاسخ [این حملات را] خواهند داد.»

پیش از این دونالد ترامپ به رئیس‌جمهوری سوریه و ایران و روسیه دو همپیمان این کشور درباره حملات «متهورانه» به استان ادلب هشدار داده و گفته بود: «شاید صدها هزار نفر کشته شوند.»

ترامپ خطاب به ایران و روسیه، در توئیتی نوشت: «روس‌ها و ایرانی‌ها با مشارک در این فاجعه انسانی احتمالی، یک اشتباه انسانی بزرگ را مرتکب خواهند شد... شاید صدها هزار نفر کشته شوند. اجازه وقوع این امر را ندهید.»

روز سه‌شنبه دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش کرد که جنگنده‌های روس بمباران هوایی استان ادلب سوریه را پس از 22 روز توقف، از سر گرفتند. این حملات در حومه استان ادلب و در نزدیکی پل الشغور در سمت غربی منطقه‌ای که تحت سیطره مخالفان اسد قرار دارد، صورت گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید