رئیس‌جمهوری یمن: پیکر صالح و آزادی فرزندانش اولویت ما در مذاکرات ژنو است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی وزیر اطلاع رسانی یمن سه‌شنبه 4 سپتامبر اعلام کرد که عبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهوری این کشور از هیئت مذاکره کننده دولت قانونی خواست مساله تحویل پیکر علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری پیشین یمن و آزادی فرزندانش، رهبران حزب کنگره ملی، همه شخصیت‌ها، روزنامه‌نگاران و فعالان را در راس اولیت‌های خود در مذاکرات ژنو قرار دهند.

الاریانی در سلسله توئیت‌هایی نوشت که دستورات صادره از سوی عبد ربه منصور هادی مهم است و باید پیام آن را همه فعالان در حزب کنگره ملی و خارج آن که بر ضرورت فعالیت صادقانه و سازنده به منظور ورق زدن صفحه گذشته و حرکت به سمت آینده برای باز پس گیری کشور و پایان رنج‌های مردم تاکید دارد، دریافت کنند.

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه 6 سپتامبر، دور تازه‌ای از مذاکرات میان طرف‌های رقیب یمنی را آغاز می‌کند. سازمان ملل تلاش می‌کند تا طرف‌ها به توافقی بر سر چارچوب مذاکرات صلحی دست یابند تا شاید به جنگی که در سال 2014 در فقیرترین کشور شبه‌جزیره عرب آغاز شده، پایان دهند.

سازمان ملل متحد تلاش‌ها برای از سرگیری مذاکرات صلح را پس از آغاز عملیات نیروهای دولتی برای بازپس‌گیری بندر الحدیده در روز 13 ژوئن، آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید