ویدیو.. لحظه انفجار یک بمب دست‌ساز در نزدیکی سفارت آمریکا در قاهره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سه‌شنبه 4 سپتامبر، یک بمب دست‌ساز که شخصی در کوله‌پشتی خود حمل می‌کرد، در محوطه سفارت امریکا در قاهره پایتخت مصر منفجر شد.

نیروهای امنیتی مصر این جوان حامل کوله‌پشتی را دستگیر کردند. با وجود آن‌که کوله‌پشتی حاوی بمب هنگام انفجار بر روی کمر جوان بود، اما او آسیبی ندید.

سفارت آمریکا در قاهره در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر نوشت: «از حادثه‌ای خبر دار شدیم که در خیابان سیمون بولیوار قاهره روی داد. خواهشمند است از منطقه دور شوید و رسانه‌های محلی را برای دریافت آخرین اخبار دنبال کنید.. خواهشمند است نهایت احتیاط را به خرج دهید».

یک منبع امنیتی مصری هم گفت که روز 4 سپتامبر، نیروهای خدمات امنیتی در خیابان سیمون بولیوار تابع اداره پلیس قصر النیل، موفق به دستگیری عبدالله ایمن عبد السمیع (24 ساله) ساکن منطقه وراق الجیزه شدند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که کوله‌پشتی همراه او آتش گرفت. این کوله‌پشتی حاوی بطری پلاستیکی که در آن مواد شیمیایی قابل اشتعال وجود داشت.

بنا بر این اعلام، آزمایش اولیه نشان از آن دارد که این جوان، افکاری تندرو دارد و قصد انجام عملی ستیزه‌جویانه داشت.

منابع امنیتی مصر تاکید کردند که در این حادثه، هیچ آسیبی به هیچ شخصی نرسید و اقدام‌های قانونی در این زمینه به منظور قرار دادن پرونده در اختیار دادستانی، اتخاذ شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید