ارتش یمن خاستگاه رهبر حوثی‌ها را محاصره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی دوشنبه 3 سپتامبر اعلام کردند که نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی، در عمق استان صعده خاستگاه شبه‌نظامیان حوثی نفوذ کرده، آن‌ها را در شهر مران زادگاه عبدالملک الحوثی رهبر حوثی‌ها محاصره کردند و خود را برای یورش به شهر آماده می‌کنند.

منابع گفتند که توپخانه ارتش یمن، نیرو و تجهیزات کمکی که شبه‌نظامیان حوثی از بخش سفیان در استان عمران به سه راه مران ارسال کرده بودند را، گلوله باران کرد. این اقدام نافرجام حوثی‌ها به منظور بازپس‌گیری مناطقی صورت گرفت که از دست داده‌اند. اما گلوله‌باران ارتش، این تلاش را ناکام گذاشت و تلفات سنگینی به شبه‌نظامیان تحمیل کرد.

در تعز، نیروهای ارتش ملی، مناطق جدیدی در بخش ماویه واقع در جنوب شرق استان را از تصرف شبه‌نظامیان حوثی آزاد کردند.

یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش یمن، در حمله‌ای شدید علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در بخش ماویه، موفق به کنترل دو منطقه المهانه و الخرابه شدند. این منبع تاکید کرد که نبردها به کشته و زخمی شدن شماری از شبه‌نظامیان انجامید و بقیه هم از آن مناطق فرار کردند.

این پیشروی چند روز پس از آن حاصل می‌شود که ارتش ملی یمن، موفق به آزاد سازی مناطق حوامره و الهشم در عزله اشجور از تصرف شبه‌نظامیان حوثی شدند تا بدین ترتیب، چهار منطقه از همین بخش، به کنترل کامل ارتش درآید. نیروهای ارتش یمن همچنین به پیشروی خود برای تکمیل کنترل بخش ماویه، ادامه می‌دهند.

در زمینه تحولات سیاسی، خالد الیمانی وزیر امور خارجه یمن برای بار دوم، با مارتن گریفیتس نماینده سازمان ملل متحد دیدار و با او درباره آخرین اقدام‌های صورت گرفته برای برگزاری مذاکرات صلح در ششم ماه جاری در ژنو، گفت‌وگو کرد.

الیمانی بار دیگر بر تاکید دولت قانونی بر ضرورت یافتن راه‌حلی برای بحران یمن، تاکید کرد و گفت که دولت، با تمام پیشنهادها درباره آزادی بازداشت شدگان و زندانیان و راهکار پرداخت حقوق کارمندان بخش‌های عمومی، تعاملی مثبت خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید