خاخامی که از زنان برهنه هنگام غسل عکس گرفته بود، میلیون‌ها دلار جریمه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک خاخام یهودی که از زنان برهنه هنگام غسل کردن عکس می‌گرفت، به پرداخت 14 میلیون و 250 هزار دلار جریمه به این زنان محکوم شد. این زنان در چارچوب توافقی که با 4 سازمان یهودی منعقد کردند، به این مبلغ دست یافتند.

فرانس‌پرس به نقل از الکساندرا هاروین، وکیل مدافع قربانیان، برنار فروندل، خاخام یهودی است که به دلیل عکس گرفتن از زنانی که برای انجام غسل برهنه شده بودند، حالا باید به 150 زن جریمه پرداخت کند. تحقیقات نشان داد این خاخام تندرو در درون یکی از اتاق‌ها دوربینی پنهان کرده و از بیش از 150 زن یهودی برهنه عکس گرفته است.

برنار فروندل در سال 2015 به دلیل این اقدامش به 6 سال و نیم زندان محکوم شده بود. او سال‌های طولانی به عکس گرفتن از زنان برهنه یهودی می‌پرداخت. او دوربینش را در کنیسه منطقه ثروتمند جورج‌تاون واشنگتن و در نزدیکی "المیکفاه" که حوضی ویژه غسل طهارت در آئین یهودیت است، نصب کرده بود.

این اقدام فروندل موجب شگفتی بسیاری از یهودیان واشنگتن شد، زیرا که پیش از این خاخام فروندل به عنوان یک شخصیت محترم شناخته می‌شد و در دانشگاه‌های واشنگتن تدریس می‌کرد.

الکساندرا هاروین که وکالت قربانیان این خاخام را بر عهده دارد، گفت: «بر اساس توافق صورت گرفت زنان قربانی خاخام فروندل به شکل سریع و پنهانی و بدون اینکه تحت فشار قرار گیرند، مبلغی را به عنوان غرامت دریافت خواهند کرد.»

در دادخواست گروهی مطرح شده از سوی قربانیان خاخام فروندل، درخواست شده بود که مبلغ 100 میلیون دلار به عنوان جریمه به قربانیان پرداخت شد. بخش اعظم این مبلغ توسط شرکت‌های بیمه تامین می‌شد.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از وکیل مدافع برنار فروندل گزارش کرد که موکلش تا قبل از سال 2020 از زندان خارج نخواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید