تصويري...کشته شدن یکی دیگر از فرماندهان حزب‌الله لبنان در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری در استان السویداء سوریه روز شنبه 1 سبتامبر 2018 از کشته شدن طارق ابراهیم حیدر، یکی از فرماندهان شبه نظامی حزب الله لبنان خبر دادند.

در حالی که رسانه‌های رژیم سوریه و حزب الله هیچگونه توضیحی در باره نحوه کشته شدن این فرمانده بزرگ نداده‌اند، شیخ مصطفی یزبک، سرپرست مذهبی مجتمع آموزشی «المرتضی التربوی» متعلق به حزب الله لبنان واقع در شهرک «بودای» در البقاع لبنان مرگ این فرمانده نظامی را به حزب الله لبنان تسلیت گفته و «طارق ابراهيم حيدر» را رهبری قهرمان توصیف کرد.

یزبک، روز جمعه در خطبه‌ای در مسجد حضرت زینب در شهر «بوادی» با اشاره به کشتن "حاج طارق ابراهیم حیدر" او را یک قهرمان توصیف کرد.

منابع خبری در شبکه‌های اجتماعی روز جمعه اعلام کردند که طارق ابراهیم حیدر، در تاریخ 30 اوت در درگیری با داعش کشته شد.

در همین حال سایت «السویداء24» از کشته شدن ده‌ها تن از افراد حزب الله لبنان در دو روز گذشته خبر داد.

این سایت از کشته شدن 4 نفر که همراه این فرمانده بودند خبر داد. طبق گزارش این سایت فرمانده حزب الله با همراهان خود در اثر انفجار خودروی آنها در محور الصفا، که داعش در آن متمرکز است کشته شدند. افراد حزب الله لبنان اخیرا شهروندی سوری کسب کرده بودند تا بتوانند راحت در سوریه تردد کنند.

این وبسایت در گزارش خود آورده است که حزب الله بر امور مالی و مدیریتی بخش «امنیت ملی» رژیم اسد در جنوب سوریه نظارت می‌کند.

طارق ابراهیم حیدر متولد سال 1973 از اهالی شهرک «کفردان» لبنان است طبق گفته شیخ مصطفی یزبک ابراهیم حیدر از عناصر حزب الله لبنان بود که در سوریه به صورت مخفیانه و خیلی با سکوت عمل می کرد.

پیکر فرمانده حزب الله لبنان امروز شنبه از مسجد حضرت زینب در دمشق به زادگاهش در شهر کفردان برای تشییع انتقال داده شد.

شبه نظامیان حزب الله و ده‌ها تن دیگر از شبه نظامیان وابسته به ایران در مناطق مختلف سوریه برای دفاع از رژیم اسد و جنگ با مخالفان سوری در سوریه مستقر هستند. بشار اسد رئیس جمهوری سوریه پیشتر اعلام کرد، شبه نظامیان حزب الله لبنان با درخواست دمشق در سوریه باقی ماندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید