.
.
.

ائتلاف عربی: پس از بررسی، به گزارش سازمان ملل درباره یمن پاسخ قانونی خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، سه‌شنبه 28 اوت اعلام کرد، به همه گزارش‌های صادره از سوی سازمان ملل متحد درباره بحران را، اهمیت داده و این گزارش‌ها را پی‌گیری می‌کند.

به گزارش العربیه، فرماندهی ائتلاف افزود که پس از بررسی قانونی، درباره این گزارش‌ها، موضع مناسب گرفته شده و اعلام خواهد شد.

پیش از این انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، با انتشار توئیتی تاکید کرده بود که گزارش صادره از سوی سازمان ملل متحد درباره یمن، نیازمند پاسخگویی است.

او افزود: «باید این گزارش را برسی کرده و به موارد مندرج در آن پاسخ دهیم».

او افزود: «پایه اصلی در بحران یمن باید عمل کردن ائتلاف به نقش خود در باز ستاندن کشور یمن، حفظ آینده منطقه در برابر نفوذ ایران و از میان بردن امنیت ما برای نسل‌های آینده، باشد».

قرقاش ادامه داد: «باید هرچه درباره فجايع حوثی‌ها، جنایت‌های‌شان و هدف قرار دادن غیر نظامیان توسط آن‌ها (گزارش) گفته است را بررسی کنیم. جنگ‌ها درلابلای خود، حامل رنج هستند و افغانستان، عراق و سوریه، در این باره شاهدند. اما ما در نهایت مسئول امنیت و ثبات خود هستیم و اینجا اولویت ما است».

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد در نخستین گزارش خود درباره جنگ یمن نوشتند که حوثی‌ها، اقدام به شکنجه مخالفان خود کردند و کودکان را برای مشارکت در جنگ جذب کردند؛ اقدامی که می‌تواند تا حد جنایت جنگی ارتقا یابد.