.
.
.

13 پیکارجوی حوثی در الملاجم کشته و یک انبار اسلحه منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در درگیری‌های شدید روز جمعه 24 آگوست 2018 میان ارتش ملی یمن و شبه‌نظامیان حوثی در جبهه الملاجم در شمال استان البیضاء 13 پیکارجوی حوثی کشته شدند. جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن نیز یک انبار اسلحه حوثی‌ها را منهدم کردند.

منابع نظامی یمنی گزارش کردند درگیری‌ها، صبح روز جمعه پس از آن آغاز شد که یک گروه از پیکارجویان حوثی سعی کردند به مراکز نظامی ارتش ملی در منطقه البیاض در جبهه الملاجم نفوذ کنند که درپی آن 13 حوثی کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. اجساد کشته‌های حوثی کماکان در صحنه درگیری‌ها روی زمین مانده است.

همزمان با این درگیری‌ها، جنگنده‌های ائتلاف یک کاروان نظامی حوثی را مورد هدف قرار داده و تمام افراد را کشته و تجهیزات این کاروان را منهدم کردند. منابع نظامی یمن همچنین گزارش کردند که این جنگنده‌ها یک انبار اسلحه حوثی‌ها را نیز بمباران و منهدم کردند.

پیش از آن نیز منابع نظامی از کشته شدن یک فرمانده عالیرتبه نظامی حوثی‌ها در جبهه الملاجم خبر داده بودند.

تعداد قابل توجهی از فرماندهان میدانی حوثی‌ها در روزهای گذشته در جبهه‌های مختلف کشته شدند. تعدادی از آنها در منطقه الدریهمی در نزدیکی الحدیده مورد هدف قرار گرفتند. فرمانده عملیات ساحل غربی، فرمانده ستاد منطقه و چند فرمانده دیگر از جمله افرادی بودند که در نتیجه عملیات جنگنده‌های ائتلاف در جبهه ساقیه در شهرستان المصلوب کشته شدند.