.
.
.

علت خودکشی حج‌گزار عراقی در مسجد الحرام!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن فهد الکنانی، سخنگوی بعثه حج عراق گفت، یک حج‌گزار عراقی با نام حسین حمید الحیدری که صبح روز جمعه 24 اوت در مسجد الحرام دست به خودکشی زد، به علت مشکلات روحی و شوک ناشی از مرگ فرزندش که چند ماه پیش فوت کرده، دست به این اقدام زده است.

بنا بر رسانه‌های محلی، فرد نامبرده در هنگام طواف و قبل از اقدام به خودکشی، دعاهای خاص مذهب شیعه و نام مقتدی صدر، رهبر جریان صدری را با صدای بلند تکرار می‌کرد.

این منابع خبری افزودند که این شهروند عراق، حسین حمید الحیدری 43 ساله و از اهالی ناحیه نهروان در استان بغداد است و به همراه مادرش برای ادای مناسک حج به سعودی سفر کرده بود. اما در پی اقدام به خودکشی الحیدری، مادرش نیز به شدت بیمار شده است.

از طرفی خالد العطیه، رئیس بعثه حج عراق روز جمعه 24 اوت خواستار تشکیل کمیته عالی به منظور تماس با طرف سعودی به منظور پیگیری پرونده مرگ این حج‌گزار عراقی شد که از سقف محیط مسجد خود را به داخل صحن طواف در مسجد الحرام پرتاب کرد.

حسن فهد الکنانی، سخنگوی بعثه حج عراق طی بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر کرد گفت، کمیته‌ای عالی با ریاست حسین الموسوی، مدیر بعثه حج عراق، دکتر رمزی رسول، رییس تیم پزشکی وزارت بهداشت و درمان عراق، اعزامی به حج و نیز عبدالسلام احمد، رییس کمیته پیگیری بهداشت و درمان بعثه حج عراق، تشکیل شده تا درباره خودکشی این حج‌گزار عراقی تحقیق کند.

ریاست حرمین شریفین روز جمعه گزارش داد که یک حج‌گزار با بالا رفتن از حصارکشی بام اطراف مسجد الحرام خود را به داخل صحن طواف انداخته و خودکشی کرد که در این حادثه دو تن از حج‌گزاران در حال طواف نیز آسیب دیدند. در این گزارش آمده که نیروهای امنیتی در پی حادثه بلافاصله وارد عمل شده و مراجع ذیربط به تحقیقات خود در این باره ادامه می‌دهند.

سخنگوی یگان‌های ویژه امنیت مسجد الحرام در این زمینه گفت که در راس ساعت 8:10 صبح روز جمعه یک شهروند خارجی از روی بام اطراف مسجد الحرام با بالا رفتن از حصار، خود را به درون صحن طواف در طبقه هم‌کف انداخته فورا جان خود را از دست داد و دو تن از حجاح که در اثر برخورد با آنها آسیب دیدند به بیمارستان منتقل شدند.