.
.
.

آمیزه‌ای از رقص نور، آب و آتش به مناسبت عید قربان در دبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ساکنان و توریست‌هایی که همزمان با عید قربان در دبی حضور داشتند، احتمالا مراسمی که به این مناسبت در این شهر برگزار شد را حالا حالاها از یاد نخواهند برد و سال‌ها خاطره این شب جذاب را به یاد خواهند داشت.

همزمان با عید قربان آسمان دبی را نور آتش‌بازی‌های فراوان روشن و فواره‌های بلند بالای این شهر چشم‌ها را خیره و بازدیدکنندگان را انگشت به دهان کرده بود.

به نوشته روزنامه اماراتی البیان، آسمان «دار الحی» در این شهر به یک تابلوی نقاشی بزرگ مبدل شده بود و همه آنها که از این مراسم دیدن کردند را به وجد آورد.

دبی سال‌هاست که می‌کوشد جایگاه خود را به عنوان بهترین شهر خاورمیانه و شمال آفریقا حفظ کند. براساس رده‌بندی City RepTrak در سال 2018 این عنوان باز هم به دبی رسید. این رده‌بندی را انستیتو ریپوتیش با همکاری مجله فوربس آمریکا بر عهده دارد.

براساس نتایج این رده‌بندی که در مجله فوربس منتشر شد، دبی با کسب 68.8 امتیاز زیباترین شهر خاورمیانه و چهل و یکمین شهر زیبای جهان شد. در این فهرست دبی بالاتر از بسیاری از شهرهای معروف مانند اورلیانز، شیکاگو، آتلانتا، لاس‌وگاس، سئول، نیودلهی، موسکو، شانگهای و سان‌پترزبورگ ایستاد.

توکیو با 81.8، سیدنی با 81.5، کپنهاک با 81، وین با 80.9 و استکهلم با 80.8 امتیاز در رده‌های اول تا پنجم زیباترین شهرهای جهان قرار گرفتند.

در رده‌بندی جدید شهرهای جهان براساس درجه زیبایی افق‌های این شهرها، افق شهر دبی در رده ششم جهان و بالاتر از بسیاری دیگرها ایستاد. براساس رده‌بندی ارائه شده از سوی وبگاه Travel The Luxury Expert سنگاپور زیباترین افق جهان را دارد و پس از آن شهرها نیویورک، کیپ‌تاون، شانگهای، ونکوور و دبی قرار دارند.