.
.
.

لیبی.. 4 کشته در حمله داعش به یک دروازه امنیتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام مسئول لیبیایی پنجشنبه 23 اوت اعلام کرد در حمله‌ای به یک ایست بازرسی در شرق طرابلس پایتخت لیبی، دستکم 4 تن کشته شدند.

به گزارش العربیه، چند منبع امنیتی در شهر زلیتن (150 کیلومتری شرق طرابلس)، تاکید کردند که گروه داعش، عامل این حمله مسلح به ورودی غربی طرابلس بود که سحرگاه پنجشنبه روی داد.

به گفته این منابع، شش تن از نیروهای امنیتی در دروازه «عین کعام» کشته شدند.

این منابع گفتند شماری از نیروهای مهاجم مرتبط با داعش، از تعطیلی عید که در آن شمار نیروهای امنیتی کاهش می‌یابد، استفاده کرده و به نگهبانان حمله کردند. این مهاجمان به سمت دروازه ورودی شهر بمب دستی هم پرتاب کردند.

اداره اطلاع رسانی امنیتی مدیریت زلیتن اعلام کرد جنازه‌های چهار کشته حمله به بیمارستان شهر منتقل شد.

این اداره در صفحه رسیمی خود نوشت که نیروهای امنیتی با مهاجمان مقابله کرده و «یکی از تروریست‌ها را کشتند». بنا بر این اعلام، دیگر مهاجمان تحت تعقیب قرار دارند.

اداره اطلاع رسانیتی امنیتی مدیریت زلیتن افزود که به دلایل امنیتی، دروازه قرار گرفته در معرض حمله بسته شده و پس از پایان تحقیقات، عبور و مرور به وضعیت طبیعی خود باز خواهد گشت.

عکس‌هایی که به العربیه.نت رسید، صحنه‌هایی از دروازه امنیتی را به تصویر کشیده که نیروهای امنیتی در آن مستقر شدند. برخی عکس‌ها هم خون کشته شدگان را در داخل ساختمان نشان می‌دهد.

منابع افزودند سلسله کوه‌های نزدیک منطقه که از بنی ولید در شرق کشیده شده و تا ترهونه در غرب ادامه دارد و از منطقه کعام عبور می‌کند؛ منطقه‌ای که نیروهای داعش فراری از سرت، می‌توانند از آن برای نقل و انتقالات خود و انجام حملات، بهره‌برداری کنند.