فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله ارتش یمن به خاستگاه رهبر حوثی‌ها

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی، بامداد چهارشنبه 22 اوت، دست به حمله‌ای شدید علیه مواضع و استحکامات شورشیان حوثی در منطقه مران واقع در استان صعده، خاستگار عبدالملک الحوثی رهبر این گروه زدند.

  به گزارش العربیه، منابع نظامی گفتند که تعداد زیادی از نیروهای ارتش ملی، نبرد بی امانی از چهار محور در مران آغاز کرده و موفق به کنترل تعدادی از مواضع استراتژیک شدند.

  بنا بر این گزارش، تعدادی از دره‌ها و کوه‌های منطقه مران که مساحت آن‌ها به ده‌ها کیلومتر می‌رسد، به کنترل نیروهای ارتش در آمد و شبه‌نظامیان حوثی، متحمل تلفات سنگین جانی و مالی شدند.

  پیش از این، بیش از 23 تن از شبه‌نظامیان حوثی در درگیری‌های بخش السوادیه در استان البیضاء یمن هم‌زمان با پیشروی نیروهای ارتش یمن در این منطقه، کشته شدند.

  ارتش یمن سه‌شنبه 21 اوت در پایگاه خبری خود اعلام کرد که دست به حمله‌ای شدید به مواضع شبه‌نظامیان حوثی در مناطق خدار، الشبکه والیسبل زده و موفق به کنترل بسیاری از این مواضع شد.

  بنا بر این گزارش، شبه‌نظامیان حوثی، جنازه‌های ده‌ها تن از نیروهای خود را در کوه‌ها و دره‌های منطقه رها کردند.

  بنا بر اعلام ارتش یمن، تعدادی از خودروهای نظامی حوثی‌ها را منهدم کرده و انواع اسلحه و مهمات را به غنمیت گرفته است. این گزارش افزود که درگیری‌ها همچنان ادامه دارد و تلفات شبه‌نظامیان، رو به افزایش است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران