.
.
.

بریتانیا کمک‌های مالی به مناطق تحت کنترل مخالفان سوری را متوقف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت بریتانیا روز دوشنبه 20 اوت اعلام کرد، برخی برنامه‎های متعلق به کمک مالی به مناطق تحت کنترل مخالفان مسلح سوری را متوقف کرده است.

سخنگوی رسمی دولت بریتانیا در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به دفتر خبرگزاری رویترز ارسال شده است، گفته «پس از اینکه اوضاع در بعضی از مناطق به طور روز افزون دشوار شد، کمک‎هایمان به بعضی از برنامه‌ها غیر از برنامه‌های بشردوستانه را کاهش دادیم، اما به حمایت‌هایمان برای کمک به کسانی که بیشتر از همه به کمک و بهبود امنیت و ثبات نیاز دارند، ادامه خواهیم داد».

روزنامه تایمز لندن پیش از این گفته بود که علاوه بر بازنگری در پروژه‌های حمایت مالی از شوراهای محلی که قرار است تا پایان سال مالی جاری متوقف شوند، تلاش‌ها برای تشکیل نیروی پلیس مستقل نیز از ماه سپتامبر آینده لغو خواهد شد.

در گزارش روزنامه تایمز آمده است که وزارت خارجه و اداره توسعه بین‌المللی تصمیم گرفتند که برنامه‌های کمک‌های مالی بریتانیا در مناطق شمال غرب سوریه «متوقف شود».

دولت بریتانیا اعلام کرده که در سال مالی 2017-2018 مبلغ 152 میلیون لیره استرلینگ (193.85میلیون دلار) را صرف کمک به برنامه‌های بشردوستانه در سوریه کرده است.

بریتانیا در سال 2013 علاوه بر دادن خودروهای زرهی و فراهم کردن آموزش، کمک‌های مالی خود به مخالفان سوری را نیز افزایش داده بود.

در حال حاضر مناطق شمال غرب سوریه در واقع آخرین منطقه اصلی است که تاکنون در کنترل مخالفان مسلح سوری مانده است.