.
.
.

پیام تسلیت دونالد ترامپ به خانواده‌‌های دو دانشجوی سعودی فداکار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا شنبه 18 اوت در دو پیام تسلیت یکسان با خانواده‌های دو دانشجوی سعودی، ذیب بن مانع الیامی و جاسر بن دهام الیامی که جان خود را برای نجات دو کودک آمریکایی در حال غرق شدن، ایثار کردند، ابزار همدردی کرد.

ذیب و جاسر دو دانشجوی جوان سعودی بودند که در رشته مهندسی شهرسازی در آمریکا درس می‌خواندند. آنها روز جمعه 29 ژوئن 2018 هنگامی که با فداکاری تلاش می‌کردند دو کودک آمریکایی را از خطر مرگ بر اثر غرق شدن در رودخانه چکوبی ایالت ماساچوست نجات دهند، اسیر امواج رودخانه شده و جان باختند.

دونالد ترامپ از طرف خود و به نمایندگی از ملت آمریکا در دو پیام به خانواده‌های دو دانشجوی سعودی فداکار خالصانه تسلیت گفت و فداكاری و ايثار این دو دانشجوی سعودی در نجات دو کودک آمریکایی را کاری انسان‌ دوستانه، عالی و پرفضیلت دانسته که هرگز از یادها نخواهد رفت.

رییس جمهوری آمریکا همچنین برای خانواده‌های این دو شهید ایثارگر سعودی صادقانه آرزوی صبر و بردباری کرد تا اوقات سخت از دست دادن عزیزانشان را پشت سر گذاشته و با نیرو گرفتن از فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها‌یشان به کار قهرمانانه آنها افتخار کنند.