.
.
.

اتهام حزب‌الله لبنان به شکنجه مخالفانش در بازداشتگاه‌های مخفی در بیروت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی حسین مظلوم، فرزند یکی از بنیانگذاران و فرماندهان ارشد حزب الله لبنان، روز شنبه 18اوت این گروه را به انجام عملیات سازماندهی شده برای ربودن و شکنجه مخالفان خود در بیروت متهم کرد.

این منبع نزدیک به حزب الله لبنان از وجود بازداشتگاه‌های مخفیانه متعددی برای این حزب خبر داده و گفته است که این بازداشت‌گاها از کنترل دستگاه‌های قضایی و نهادهای امنیتی دولت لبنان خارج است.

علی حسین مظلوم گفته است که خود به مدت 9 ماه در یکی از این بازداشتگاه‌ها زندانی بوده است.

به گزارش العربیه علی حسین مظلوم، مشهور به حاج ولاء عکس‌هایی را منتشر کرده که ورودی بازداشتگاه‌های سری حزب الله را نشان می‌دهد.

مظلوم تاکید کرد، او توسط عناصر حزب الله لبنان ربوده شده و به مدت 9 ماه در معرض شدیدترین انواع شکنجه و اهانت قرار گرفت.

بنا به گفته‌های حسین مظلوم علاوه بر زندان بئر العبد در نزدیکی مجتمع سیده زینب که در پشت مرکز تعاون اسلامی واقع است یکی دیگر از بازداشتگاه‌های سری و مخوف حزب الله، زندان مرکزی است که در محله «حریک» پشت بیمارستان بهمن قرار دارد.

حزب‌الله همچنین بازداشتگاه دیگری برای بازجویی از مخالفان دارد که در نزدیکی مجتمع قائم است اما به گفته وی مخوف‌ترین آنها زندان المجتبی است که پشت ساختمان شبکه تلفزیونی المنار حزب الله قرار می‌گیرد.

بنا بر اظهارات علی حسین مظلوم زندانیان در سلول‌های انفرادی کوچک به مساحت دو متر مربع قرار داده می‌شوند و در طول مدت زندانی از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب محروم می‌شوند.

علی مظلوم گفته است که تصمیم دارد که علیه حزب الله لبنان به دستگاه قضایی رسمی این کشور شکایت کند تا این حزب به اتهام ربودن و شکنجه او محاکمه شود.

وی افزود:«این اولین باری نیست که حزب الله به ربودن، شکنجه و بازداشت مخالفان خود متهم می‌شود بلکه در سال 2011 نيز مرکز حقوق بشر ‌این کشور در گزارشی این حزب را به داشتن بازداشتگاه‌های مخفی در بیروت متهم کرد اما نفوذ این حزب در نهادهای دولتی مانع از پیگیری پرونده و تحقیق در باره این اتهامات شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم