.
.
.

سازمان ملل: تعداد نیروهای داعش در عراق و سوریه نزدیک به 30 هزار تن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان ملل متحد دوشنبه 13 اوت در تازه‌ترین گزارش خود تعداد جنگجویان داعش در عراق و سوریه را 20 تا 30 هزار نفر برآورد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که داعش همچنان در سوریه، قادر به انجام حملات است. بنا بر این گزارش، این گروه همچنان از راه هسته‌های خفته، در صحرا و دیگر مناطق، فعال است.

سازمان ملل متحد، شمار جنگجویان خارجی که داعش را ترک می‌کنند «کمتر از حد انتظار» دانست اما تاکید کرد که پیوستن خارجی‌ها به این گروه، متوقف شده است.

سازمان ملل متحد به نقل از منابع خود گزارش داده که حدود 3500 تا 4500 تن از نیروهای داعش، به افغانستان رفته‌اند و شمارشان در این کشور در حال افزایش است.

بنا بر این گزارش، توانایی داعش در تامین مالی خود، در حال از میان رفتن است به گونه‌ای که یکی از کشورهای عضو سازمان ملل، برآورد کرده که ذخیره مالی این گروه، به صدها میلیون دلار کاهش یافته است. البته همچنان مقادیری از درآمد نفت شمال شرق سوریه به داعش می‌رسد.

در گزارش سازمان ملل متحد آمده در ژانویه سال جاری، داعش در مناطق کوچکی در سوریه به محاصره در آمد که البته در شرق این کشور، مقاومت بیشتری از خود نشان داد.