.
.
.

پدافند سعودی دو موشک بالستیک حوثی‌ها را رهگیری و منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفاع هوایی پادشاهی سعودی،روز شنبه یازدهم اوت دو موشک بالستیک حوثی‌ها را رهگیری و منهدم کرد. این موشک به سمت استان جازان پرتاب شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از مشروعیت در یمن گفت:« در ساعت چهار و پنجاه و پنج دقیقه، نیروهای دفاع هوایی ائتلاف، دو موشک حوثی‌های وابسته به ایران را که از صعده در یمن به سمت خاک سعودی پرتاب شد، رهگیری کردند.»

سرهنگ مالکی ادامه داد که دو موشک، به سمت جازان پرتاب شد و مناطق مسکونی پرجمعت را هدف خود قرار داده بود اما دفاع هوایی پادشاهی سعودی این موشک‌ها را رهگیری و منهدم کرد». این حادثه هیچ مورد خسارت جانی و مالی نداشته است.

مالکی گفت: «این اقدام خصمانه از سوی شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران، ادامه روند حمایت ایران از حوثی‌ها و مسلح‌سازی آنها با تسلیحات پیشرفته و نقض آشکار قطعنامه ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ با هدف تهدید امنیت پادشاهی عربی سعودی و تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی از طریق شلیک موشک به سمت مناطق مسکونی را نشان می‌دهد.»

گفتنی است که روز گذشته نیز، دفاع هوایی پادشاهی سعودی، دو موشک بالستیک حوثی‌ها را که به سمت جازان پرتاب شد، رهگیری و منهدم کرده بود.