.
.
.

مرکز مبارزه با تروریسم خواستار تحریم كامل حزب‌الله لبنان از سوی اروپا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مرکز مبارزه با تروریسم روز شنبه 11 اوت اعلام کرد، قرار دادن جناح نظامی حزب الله لبنان در لیست سازمان‌های تروریستی کافی نیست بلکه باید همه اعضای این حزب را در لیست تروریست‌ها قرار داد.

این سازمان در گزارشی که روز 10 اوت منتشر کرد، از کشورهای اروپایی خواست که تمام اعضای حزب الله جناح سیاسی و نظامی باید در لیست گروه‌های تروریستی قرار بگیرد.

این مرکز از اتحادیه اروپا خواست تا عناصر حزب الله لبنان را علاوه بر تحریم مالی در لیست تحریم‌های دیپلماتیک بگنجانند.

مرکز مبارزه با تروریسم که تابع ارتش ایالات متحده آمریکا است، با اشاره به موضوع بازداشت اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی به اتهام دست داشتن در توطئه و طرح حمله تروریستی به تجمع سیاسی مجاهدین خلق ایران اپوزیسیون رژیم تهران در ماه مه سال جاری در پاریس، از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا ایران را در انزوای دیپلماتیک قرار دهند.

مرکز مبارزه با تروریسم ضمن یادآوری اروپایی‌ها نسبت به هشدارهای مقامات جدید ایالات متحده نسبت به فعالیت‌های تروریستی ایران، از این کشورها خواسته است تا برای جلوگیری از ادامه فعالیت‎های ترویستی تهران در اروپا برنامه ریزی کنند.

این گزارش همچنین به جلسه اخیر گروه هماهنگی «اجرای قانون» در باره فعالیت های حزب الله لبنان در اکوادور اشاره کرده و از کشورهای شرکت کننده خواسته است تا با اتخاذ یک استراتژی محکم و قوی برای مقابله با حزب الله لبنان با واشنگتن و اتحادیه اروپا همکاری و هماهنگی کنند.