.
.
.

فرمان ملک سلمان برای پذیرایی از هزار زائر از خانواده‌های قربانیان پلیس و ارتش مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، روز شنبه 11 اوت 2018 دستور داد تا از یک هزار زائر از خانواده‌های قربانیان ارتش و پلیس مصر که در عملیات تروریستی کشته شدند، در مکه پذیرایی شود.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس» این تعداد زائران مصری متشکل از زن و مرد که از وابستگان «شهدای ارتش و پلیس مصر» هستند، برای ادای مناسک حج امسال (1439 ه ق) میهمان ملک سلمان خواهند بود و هزینه ایاب و ذهاب، مسکن و دیگر امور مربوط به اقامت و غیره در مراسم حج به عهده پادشاه سعودی خواهد بود.

شیخ دکتر عبدالطیف بن عبدالعزیز آل شیخ، وزیر امور ارشاد و سرپرست عمومی برنامه، در این زمینه گفت:« این بخشش و لطف خادم حرمین شریفین بخشی از اقدامات مثبت اوست که پیشتر باعث تسهیل امور هزاران زائر از امت اسلامی و عربی جهت ادای مناسک حج شده است».

وی افزود:«اقدام خادم حرمین شریفین بیانگر علاقه شدید وی به برقراری ارتباط با مسلمانان در سراسر جهان است و برنامه میزبانی از مسلمانان یکی از ابزارهای مهم دستیابی به این ارتباط کیفی است».

آل الشیخ ضمن ابراز خرسندی از نحوه نظارت و سرپرستی وزارت امور ارشاد اسلامی که از سال 1417 هـ ق تاکنون به عهده او گذاشته شده است، تأکید کرد که خدمات ارائه شده به زائران طی این مدت از بالاترین استانداردها برخوردار بوده و با اندازه مسئولیتی که بر دوش وزارتخانه نهاده شده، متناسب بوده است.

وزیر امور ارشاد اسلامی از ملک سلمان و ولی‌عهد سعودی برای تقدیم خدمات به مسلمانان تشکر و قدردانی کردند.