.
.
.

تصویری ..خنثی شدن یک حمله‌ انتحاری به کلیسایی در قاهره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی مصر روز شنبه 11 اوت اعلام کردند که نیرو‌های امنیتی این کشور موفق شدند حمله یک فرد انتحاری به کلیسایی در این کشور را خنثی کنند.

به گزارش خبرنگار العربیه از قاهره عامل انتحاری که کمربند انفجاری پوشیده بود تلاش می کرد، خود را به انبوه جمعیت در کلیسای «السیدة العذراء» در منطقه «مسطرد» در شهر صنعتی «شبرا الخیمه» در استان القلیوبیه برساند، اما به وسیله نیرو‌های امنیتی قبل از رسیدنش به کلیسا، او را از پا در آوردند.

این عامل انتحاری پس از اینکه با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شد خود را منفجر کرد که این انفجار به کشته شدن او و زخمی شدن دو شهروند مصری منجر شد.

کلیسای «السیدة العذراء» هرساله در نیمه اول ماه آگوست شاهد برگزاری جشن‌هایی به مناسبت میلاد حضرت مریم مقدس «مریم عذرا» است.

یک منبع امنیتی به خبرنگار العربیه گفته است شخص انتحاری حامل کمربندی انفجاری بوده که به دلیل تاخیر در رسیدن به هدف اصلی یعنی در وسط جمعیت داخل کلیسای «مریم مقدس» در میانه مسیر منفجر شد.


مصر در سال‌های گذشته شاهد چندین عملیات تروریستی در داخل شهرهای خود بویژه در قاهره بوده است در سال 2017 حداقل سه انفجار کلیساهای مسیحیان هدف قرار داد.

در فوریه 2017 سلسله حملات افراد مسلح در استان سیناء به کشته شدن هفت نفر انجامید. در آوریل 2017 دو انفجار کلیسای مارجرجس در «طنطا» مرکز استان «الغربیه» در شمال قاهره و کلیسای ارتدوکس قبطی‌ها در شهر اسکندریه در شمال مصر را هدف گرفت که 25 کشته و بیش از 60 مجروح بر جای گذاشت.

در دسامبر 2017 نیز ده نفر از جمله چند نیروی امنیتی در حمله افراد مسلح به کلیسای مارمینا در منطقه «حلوان» در جنوب قاهره جان خود را از دست دادند.

تروریست‌های افراظس در نوامبر 2017 به مسجد «اروضه» یکی از مساجد صوفی‌های مسلمان در دیر العبد در استان العریش نیز حمله کردند و 305 نفر را به قتل رسانده و 128 نفر نیز زخمی شدند. این عملیات تروریستی بزرگترین تلفات جانی را در بر داشت.

نیرو‌های امنیتی و ارتش مصر هم‌اکنون در صحرای سیناء واقع در شمال شرق مصر در حال مبارزه‌ای سخت با گروه‌های مسلح تروریستی در این منطقه هستند.

دولت مصر گروه اخوان المسلمین را به همکاری با گروه‌های مسلح تروریستی در صحرای سینا متهم می‌کند.