.
.
.

ارتش ملی یمن مناطق جدیدی را در استان صعده از دست حوثی‌ها بازپس گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی روز شنبه 11 اوت 2018 با پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری سعودی توانستند مناطق استراتژیک جدیدی را در منطقه ملاحیظ واقع در جنوب غربی استان صعده از دست شبه نظامیان الحوثی، آزاد کنند.

سرهنگ احمد المصعبی فرمانده تیپ نیروهای ویژه، در بیانیه‌ای گفت: «ارتش ملی یمن بامداد روز شنبه در یک حمله غافلگیرانه به مواضع حوثی‌ها توانستند، روستای المشابیح و تپه‌های اطراف آن را آزاد کنند و جاده‌های ارتباطی این مناطق با خارج را به کنترل خود درآورند.

سرهنگ المصعبی افزود:«نیروهای ارتش ملی یمن با آزادسازی این مناطق توانستند خطوط امدادی شبه نظامیان حوثی را از منطقه جبل دویب و سلسه کوه‌های مران به روستای المشابیح و کوه‌های الخرشعی به منطقه الملاحیظ را قطع کند».

وی افزود:«در این عملیات که جنگنده‌های ائتلاف عربی در آن شرکت کردند، تلفات سنگین بر بین شبه نظامیان کودتاگر حوثی وارد شد».

ارتش یمن روز پنجشنبه 9 اوت نیز از کشته شدن یکی از فرماندهان میدانی حوثی‌ها در جبهه ساحل غربی واقع در استان «الحدیده» خبر دادند.

طبق این منابع «منصور السودی المکنی» فرمانده عالی رتبه حوثی‌ها در جریان درگیری شبه نظامیان با نیروهای ارتش ملی یمن منطقه الدریهمی کشته شد.

این فرمانده حوثی که به دست نیروهای ارتش یمن کشته شد، یکی از گردان‌های شبه نظامیان حوثی موسوم به «واکنش سریع» را فرماندهی می‌کرد.‌

در همین حال سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت ازدولت قانونی یمن، با رد ادعای حوثی‌ها مبنی بر اینکه نیروهای ائتلاف کاروانی از کودکان یمنی را هدف قرار دادند، گفت:«حملات هوایی بامداد روز پنجشنبه جنگنده‌های ائتلاف عربی که در استان «صعده» انجام گرفت، از نظر نظامی یک اقدام قانونی است، چون این عملیات هوایی عاملان پرتاب موشک بالستیک به شهر جازان را مورد هدف قرار داد».

وی گفت:«جنگنده‌های ما کسانی را هدف قرار دادند که غیرنظامیان را با موشک بالستیک هدف قرار می دهند و تعدادی را کشته وزخمی کردند».

ائتلاف همه اقدامات لازم علیه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی شبه نظامیان حوثی تابع ایران را انجام خواهد داد.

وی افزود:«شبه نظامیان حوثی‌ها از کودکان برای اعزام به میدان‌های جنگ به عنوان ابزاری برای پوشش فعالیت‌ های تروریستی استفاده می‌کنند و آنها را به کشتن می‌دهند».