.
.
.

کشته شدن یکی از فرماندهان حوثی‌ها در الحدیده

سخنگوی ائتلاف: در «صعده» سکوی پرتاب موشک به سعودی را هدف قردادیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع ارتش یمن روز پنجشنبه 9 اوت 2018 از کشته شدن یکی از فرماندهان میدانی حوثی‌ها در جبهه ساحل غربی واقع در استان «الحدیده» خبر دادند.

طبق این منابع «منصور السودی المکنی» فرمانده عالی رتبه حوثی‌ها در جریان درگیری شبه نظامیان با نیروهای ارتش ملی یمن منطقه الدریهمی کشته شد.

این فرمانده حوثی که به دست نیروهای ارتش یمن کشته شد، یکی از گردان‌های شبه نظامیان حوثی موسوم به «واکنش سریع» را فرماندهی می‌کرد.‌

ائتلاف عربی: عاملان پرتاب موشک بالستیک به سعودی را هدف قرار دادیم

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت ازدولت قانونی یمن، روز پنجشنبه گفت، حملات هوایی بامداد روز پنجشنبه جنگنده‌های ائتلاف عربی که در استان «صعده» انجام گرفت، از نظر نظامی یک اقدام قانونی است، چون این عملیات هوایی عاملان پرتاب موشک بالستیک به شهر جازان را مورد هدف قرار داد.

وی گفت:«کسانی که غیرنظامیان را هدف موشک بالستیک قرار می دهند و تعدادی را کشته وزخمی می کنند.

المالکی روز پنجشنبه اعلام کرد، یک عملیات نظامی که با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و اصول قانونی مطابقت دارد را به انجام دادیم .

ائتلاف همه اقدامات لازم علیه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی شبه نظامیان حوثی تابع ایران را انجام خواهد داد.

وی افزود:«شبه نظامیان حوثی‌ها از کودکان برای اعزام به میدان‌های جنگ به عنوان ابزاری برای پوشش فعالیت‌ های تروریستی استفاده می‌کنند و آنها را به کشتن می‌دهند».

سخنگوی ائتلاف عربی تاکید کرد:«شبه نظامیان و فرماندهان تروریست حوثی که مسئول پرتاب موشک بالستیک به مناطق غیرنظامی هستند و امنیت منطقه را تهدید می کنند به زودی به جزای اعمالشان خواهند رسید».

اعلام حمایت قبائل استان حجه از دولت قانونی یمن

از سوی دیگر، بیش از 330 تن از شيوخ و بزرگان قبایل استان حجه روز چهارشنبه در اولين همایش در این استان، اعلام كردند با سلطه کودتاگران حوثی مورد حمایت ایران بر نهادهای دولتی به شدت مخالف هستند و از دولت قانونی یمن حمایت خواهند کرد.

این قبایل ضمن مخالفت شدید با عملکرد حوثی و سلطه آنها بر نهادهای دولتی دخالت ایران در کشورشان را به شدت محکوم کردند.

قبایل حجه همچنین بر حمایت خود از ارتش ملی یمن، ائتلاف عربی به رهبری سعودی و نیز آمادگی خود برای دفاع از کشوشان تاکید کردند.