.
.
.

ارتش ملی یمن در حمله‌ غافلگیرانه به صعده تلفات سنگینی بر حوثی‌ها وارد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن روز یکشنبه 29 ژوئیه با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی در عملیاتی غافلگیرانه‌ به مواضع شبه‌نظامیان حوثی‌ در شرق استان صعده حمله کرده و تلفات سنگینی بر آنها وارد کرد.

به گزارش العربیه در حمله برق‌آسای نیروهای ارتش ملی یمن به شهرستان «الحشوه» واقع در شرق استان صعده 20 تن حوثی‌ها کشته و 28 تن دیگر به اسارت درآمدند. یکی از فرماندهان برجسته میدانی معروف به ابویاسر الخولانی در میان اسرا به چشم می‌خورد.

در این حمله که با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی انجام شد چندین منطقه مهم که بارزترین آنها «رشته کوه‌های الربعه»، «پادگان الربعه»، «قذامیل شعیر» و «رشته کوه‌های الشعیر» هستند، آزاد شدند.

تعدادی از ویدیوهای منتشر شده مواضع شبه نظامی حوثی از جمله سکوهای پرتاب موشک و خودروهای نظامی حامل سلاح و مهمات آنها را نشان می‌دهد که توسط نیروهای ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن هدف قرار گرفته و منهدم شده‌اند.

ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی به منظور قطع امدادهای ارسالی از صنعا به شبه نظامیان حوثی‌ دست به عملیاتی در سال غربی زدند.

یگان‌های توپ‌خانه‌ای ارتش ملی یمن نیز همزمان با این عملیات مواضع و تجمعات شبه نظامیان حوثی را در اطراف شهر «زبید» گلوله‌باران کردند.

منابع نظامی یمنی اعلام کردند که این عملیات با مشارکت ارتش یمن و نیروهای «مقاومت تهامی» و پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف عربی و با پوشش آتش توپخانه‌ای مواضع، استحکامات و تجمعات شبه نظامیان حوثی در شهرستان الدریهمی را هدف قرار داد.

ارتش ملی یمن در جریان این عملیات موفق شد از شهرستان الدریهمی به سوی شرق پیشروی کند.