.
.
.

خانواده کشته‌شدگان روس در سوریه با بشار اسد دیدار کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به همراه همسرش اسماء اسد از خانواده‌های تعدادی از نیروهای روس که در سوریه کشته شده‌اند در محل اقامتش در دمشق استقبال کرد.

براساس گزارش‌ها خانواده‌های 5 سرباز کشته شده روسیه، روز دوشنبه 23 ژوئیه 2018 با بشار اسد و همسرش دیدار کرده‌اند. این سربازان پس از مداخله نظامی موسکو در پاییز 2015 برای نجات رژیم دمشق از خطر سقوط، کشته شدند.

صفحه فیسبوک منسوب به بشار اسد تصاویری از استقبال گرم بشار اسد و اسماء اسد از بازماندگان کشته‌های روس منتشر کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه چندی پیش به بشار اسد گفته بود که همه نیروهای خارجی باید خاک سوریه را ترک کنند. الکساندر لاورنتینوف، فرستاده ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به سوریه روز جمعه 18 می 2018 گفت که مقصود پوتین از نیروهای خارجی که باید از سوریه خارج شوند، ایرانی‌‌ها، ترک‌ها، آمریکایی‌ها و نیروهای حزب‌الله است. لاورنتینوف در یک نشست خبری درباره دیدار پوتین و بشار اسد در سوچی گفت: «این سخنان درباره همه گروه‌های نظامی خارجی موجود در سوریه، از جمله آمریکایی‌ها، ترک‌ها، حزب‌الله و ایرانی‌ها است.»

پس از آن رژیم سوریه نقش ایران در حمایت از رژیم این کشور را انکار کرد و با انتشار مقاله‌ای به قلم فراس عزیز دیب، در روزنامه الوطن که به رامی مخلوف پسر دایی بشار اسد تعلق دارد، در پاسخ به سخنان علی‌اکبر ولایتی، مشاور ارشد رهبر ایران در امور بین‌الملل، نوشت: «مبالغه‌ای که به شنیدن آن از برخی از رسانه‌ها و تحلیل‌گران ایرانی و کسانی که در مدار ایران می‌چرخند، عادت کردیم». ولایتی پیش از آن در اندیشکده والدای روسیه گفته بود: «اگر کمک های ایران نبود دولت بشار اسد طی چند هفته سقوط می کرد و اگر ایران نبود عراق و سوریه تحت سیطره ابوبکر بغدادی بودند.»