.
.
.

25 پیکارجوی حوثی کشته و 40 کیلومتر دیگر از استان البیضاء یمن آزاد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک فرنانده نظامی ارتش یمن روز پنج‌شنبه 26 ژوئیه 2018 گفت که در یک عملیات نظامی که با هدف آزادسازی کامل شهرستان الملاجم صورت گرفت، ارتش ملی یمن توانست 25 پیکارجوی حوثی را کشته و 40 کیلومتر دیگر از استان البیضاء را یمن آزاد کند.

سرلشکر مفرح بحیبح ، فرمانده محور بیحان و لشکر 26 ارتش یمن اعلام کرد عملیات آزادسازی شهرستان الملاجم صبح روز پنج‌شنبه آغاز شد و نیروهای دولتی توانستند مناطق شرکت بن عرب، جبل الدیر، وسیله الوهبیه، ارودگاهی در منطقه فضحه و دشت فضحه را به شکل کامل تا دو راهی عفار از دست شبه‌نظامیان حوثی آزاد کنند.

سرلشکر بحیبح توضیح داد که مجموع مساحت مناطق آزاد شده در روز پنج‌شنبه حدود 40 کیلومتر مربع است و ارتش تنها 18 کیلومتر تا دو راهی استراتژیک عفار فاصله دارد. آزادسازی دوراهی عفار خطوط پشتبانی و تماس حوثی‌ها در منطقه متعدد از جمله شهر البیضاء را قطع می‌کند.

او تاکید کرد که نبردها در این محورها کماکان ادامه دارد و تلفات جانی و مادی قابل توجهی به کودتاگران حوثی وارد آمده است. این تلفات شامل کشته شدن 25 پیکارجوی حوثی و به غنمیت گرفته شدن مقادیر قابل توجهی تسلیحات مختلف است.

به گفته فرمانده محور بیحان، ارتش با آزادسازی مناطق دشواری چون عقبة القنذع و همچنین منطقه فضحه و کوه‌های این منطقه، مسیر دشوار تا آزادسازی کامل استان البیضاء ندارد و ارتش ملی یمن عملیات خود را تا آزادی آخرین وجب از خاک یمن ادامه خواهد داد.