فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر اماراتی: حمله به نفت‌کش‌های سعودی دلیلی بر ضرورت آزادسازی الحدیده است

  منبع: العربیه.نت فارسی

  انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی پنج‌شنبه 26 ژوئیه تاکید کرد «حمله به نفت‌کش‌های سعودی در دریای سرخ تاکید بر ضرورت آزادسازی الحدیده ازتصرف شبه نظامیان حوثی را نشان می‌دهد».

  به گزارش العربیه انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی در صفحه خود در شبکه اجتماعی تویتر نوشت:«حملات سازمان یافته به خطوط دریانوردی اقدامی تروریستی و احمقانه‌ است که نشانگ‌ر سرشت حوثی‌ها ورویکردهای تجاوزکارانه آن‌ها است».

  خالد بن عبدالعزیز الفالح، وزیر انرژی، صنایع و معادن پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 25 ژوئیه 2018 اعلام کرد این کشور تا امن شدن دریانوردی در تنگه باب المندب صادرات نفت از این تنگه را متوقف می‌کند.

  الفالح گفت که بنابر اعلام سخنگوی رسمی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، دو نفتکش غول‌پیکر شرکت ملی حمل و نقل دریایی سعودی که هر کدام دو میلیون بشکه نفت خام حمل می‌کردند، صبح روز چهارشنبه در دریای سرخ و هنگام عبور از تنگه باب المندب از سوی شبه‌نظامیان حوثی مورد هجوم قرار گرفتند.

  این حمله باعث وارد آمدن آسیب جزئی به یکی از دو نفتکش شد ولی هیچ خسارت جانی در پی نداشت و موجب نفوذ نفت خام به دریا نشد. ورود این حجم از نفت خام به دریا می‌تواند یک فاجعه زیست‌محیطی به وجود آورد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران