فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سوریه.. شمار کشته شدگان حملات داعش به السویداء به 246 تن رسید

  منبع: العربیه.نت فارسی

  دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد شمار کشته شدگان حملات گروه داعش به استان السویداء در جنوب سوریه به 246 تن افزایش یافت که بیش از نیمی از آن‌ها غیر نظامی هستند.

  نیروهای داعش صبح چهارشنبه 25 ژوئیه، حملات خود را به استان السویداء با چهار حمله انتحاری به شهر السویداء مرکز این استان آغاز کردند. هم‌زمان انفجارهای مشابهی در روستاهای حومه‌ شرقی و شمالی استان روی داد که در پی آن حمله نیروهای داعش آغاز شد. نیروهای دولتی سوریه پس از چند ساعت موفق به متوقف کردن حمله و دفع مهاجمان شدند.

  با پیدا شدن جنازه‌های غیر نظامیان، شمار قربانیان این حملات به مرور افزایش یافت. دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که شماری از غیرنظامیان قربانی «در داخل منازلشان اعدام شدند. شماری هم در اثر شدت جراحات جان سپردند».

  رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: «شمار کشته شدگان به 246 تن افزایش یافت که 135 تن از آن‌ها غیر نظامی هستند». بقیه قربانیان هم از نیروهای هوادار نظام سوریه هستند».

  داعش در دو بیانیه جداگانه، حملات به شهر السویداء و حومه شرقی آن را بر عهده گرفت. اکثر ساکنان این استان درزوی هستند و تا حدود زیادی از بحران هفت ساله سوریه دور ماند.

  نیروهای دولتی سوریه کنترل کامل استان السویداء را در دست دارند. شبه‌نظامیان داعش در مناطقی بیابانی در نزدیکی مرزهای شمال شرقی استان حضور دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران