فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اپوزیسیون سوریه رژیم اسد را به توانمندسازی داعش در رسیدن به السویداء متهم کرد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  ائتلاف اپوزیسیون سوریه رژیم این کشور را به توانمند سازی گروه داعش از استان السویداء متهم کرد که باعث شد این گروه چهارشنبه 25 ژوئیه، دست به حملات انتحاری در این استان بزند.

  بنا بر اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه، در حملات روز چهارشنبه داعش به شهر السویداء و شماری از مناطق حومه آن که با حملات انتحاری همراه بود، دستکم 235 تن کشته شدند. این بزرگترین حمله داعش در سوریه از زمان آغاز بحران این کشور در هفت سال گذشته بود.

  نیروهای داعش پس از حملات انتحاری، به شماری از روستهای حومه شمال و شمال شرقی السویداء خمله کرد و شماری از غیرنظامیان را در منازلشان اعدام کرد. دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که داعش شماری از غیرنظامیان را هم به گروگان گرفت.

  از سویی ائتلاف اپوزیسیون سوریه، حملات انتحاری به السویداء که در کنترل رژیم سوریه قرار دارد را محکوم و این رژیم رو به توانمند سازی داهش برای انجام این حملات متهم کرد. ائتلاف اپوزیسیون همچنین متهم کرد که نیروهای رژیم سوریه به نیروهای داعش اجازه دادند مسافت‌های طولانی را طی کرده تا به السویداء برسند و جنایت‌های خود را علیه غیرنظامیان بی سلاح، اجرا کنند.

  ولید جنبلاط از رهبران دروزی‌های لبنان هم از چگونگی رسیدن نیروهای داعش از جمله مهاجمان انتحاری با این سرعت به السویداء ابراز شگفتی کرد.

  توئیت ولید جنبلاط توئیت ولید جنبلاط


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران