فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا 5 نهاد و 8 فرد را به دلیل ارتباط با تسلیحات شیمیایی سوریه تحریم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  مقامات ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 25 ژوئیه 2018 اعلام کردند این کشور 5 نهاد و 8 شخص را که با برنامه تسلیحات شیمیایی سوریه در ارتباط بوده‌ و در تشکیل شبکه‌ای از خریداران این تسلیحات دست داشته‌اند را تحریم کرد.

  این تحریم‌ها در راستای تلاش‌های مشترک آمریکا و فرانسه برای هدف قرار دادن شبکه خریداران مرتبط با مرکز مطالعات و پژوهش‌های سوریه است. وزارت خزانه‌داری آمریکا این مرکز را مسئول توسعه تسلیحات شیمیایی سوریه می‌داند.

  سیگال ماندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور مربوط به تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «به کار گیری وحشتناک تسلیحات شیمیایی از سوی سوریه، به ویژه حمله به زنان کودکان بی گناه کماکان در اذهان ما حک شده است. امروز ما تلاشمان برای متوقف کردن حملات بیرحمانه رژیم اسد، از طریق مورد هدف قرار دادن شبکه خریداران که برنامه تسلیحات شیمیایی سوریه را کمک کردند، ادامه می‌دهیم.»

  روز یکشنبه گذشته نیز سوریه دارایی‌های 24 فرد و نهاد از این شبکه را به دلیل تقدیم انواع کمک‌ها به مرکز مطالعات و پژوهش‌های سوریه، بلوکه کرد.

  از میان نهادهای تحریم‌ شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا، یک شرکت مستقر در لبنان است که «شرکت وسایل الکترونیکی قطرنجی» نام دارد و در سوریه، چین، مصر و فرانسه فعالیت می‌کند. این شرکت کوشیده حمایت مالی، تکنولوژیک و دیگر انواع کمک از جمله تامین قطعات و خدمات را برای مرکز مطالعات و پژوهش‌های سوریه فراهم کند. علاوه بر این شرکت «تاپ تکنولوژیز» لبنان که در زمینه صادرات و واردات وسایل الکترونیکی فعال است، نیز تحریم شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران