.
.
.

ارتش یمن کوه‌های استراتژیک «السابح» در باقم را به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی ضمن تحقق پیشروی جدید در جبهه علب واقع در شمال استان صعده، خاستگاه کودتاگران حوثی، رشته کوه‌های «السابح» در نزدیکی مرکز شهرستان باقم را به کنترل خود درآورد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی یمن، نیروهای نظامی وفادار به دولت قانونی یمن توانستند رشته کوههای السابح در نزدیکی مرکز شهرستان باقم را آزاد و تا فاصله کمتر از 5 کیلومتری این شهر پیشروی کنند.

نیروهای ارتش ملی یمن همچنین در این جبهه با پشت سر گذاشتن منطقه أبواب از طرف غرب مرکز شهرستان باقم، پیشروی میدانی گستردهای انجام داده اند.

همچنین نیروهای یمنی وفادار به عبدربه منصور هادی با دور زدن مواضع استقرار شبه نظامبان حوثی و محاصره آنها باعث فروپاشی و ریزش در خطوط دفاعی آنها شده‌اند.

سرتیپ یاسر مجلی فرمانده محور عملارتش ملی یمنیاتی علب در، پیش از این در اظهاراتی به العربیه گفته بود نیروهای تحت فرماندهی او با پشتیبانی ائتلاف عربی و با مشارکت فعال نیروی زمینی پادشاهی عربی سعودی مناطق وسیعی از جمله «تپه الکوز» و«الودیان» و کوهستانهای اطراف آن را به کنترل خود درآوردند و پس از آزادسازی آن مناطق تا نزدیکی «آل الزماح» پیش رفتند.