.
.
.

نیروهای اسد وارد محله‌های تحت کنترل مخالفان در درعا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای نظام سوریه به ریاست بشار اسد، پنجشنبه 12 ژوئیه، وارد محله‌هایی در شهر درعا واقع در جنوب سوریه شدند که در کنترل مخالفان مسلح قرار دارد.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد که میان نظام سوریه و گروه‌های مسلح توافقی منعقد شد که مبنی بر آن، مخالفان اسلحه سنگین و نیمه سنگین خود را تسلیم می‌کنند.

بنا بر این گزارش، این توافق شامل محله‎‌های درعا، جاده السد، المخیم، سجنه، المنشیه، غرز و الصومع می‌شود.

نیروهای دولتی سوریه در حال حاضر کنترل حدود 80 درصد استان درعا را در دست دارند. مخالفان همچنان حدود 15 درصد از استان را کنترل می‌کنند و بقیه استان هم در تصرف گروه «خالد بن الولید» قرار دارد که با گروه داعش بیعت کرده است.

مذاکرات روس‌ها با مخالفان

از سویی مسئولانی در اپوزیسیون سوریه می‌گویند که هیئتی نظامی از افسران بلندپایه روس، پنجشنبه وارد منطقه تحت کنترل مخالفان در شهر شهر درعا شدند و مذاکراتی برای تسلیم کنترل این شهر به دولت آغاز کردند.

بر پایه این گزارش، دو خودروی زرهی حامل افسران روس، وارد منطقه الشیاح واقع در بخش قدیمی شهر درعا که در اثر جنگ منهدم شده، شدند.

پس از آن افسران روس مذاکرات با فرماندهان ارتش آزاد در منطقه را درباره اجرای شرط‌های توافق آتش بس که روز جمعه به دست آمد، آغاز کردند. انتقال جنگجویان مخالف به شمال سوریه در برابر تحویل اسلحه سنگین و نیمه سنگین، بخشی از این توافق است.