.
.
.

حمله هوایی اسرائيل به مواضع ارتش سوریه در قنیطره

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل روز پنجشنبه 12 ژوئیه، اعلام کرد در پاسخ به نفوذ یک پهپاد سوری به حریم هوایی جولان اشغالی پایگاه‌های ارتش سوریه در قنیطره را هدف قرار داده است.

منابع نظامی سوریه نیز در گزارشی از رهگیری حمله موشکی اسرائیل به پایگاه‌های ارتش این کشور در استان «قنیطره» در جنوب سوریه خبر دادند.

خبرگزاری سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد جنگنده‌های اسرائیلی چندین نقطه تمرکز ارتش این کشور در اطراف روستاهای «حضر»، «تل کروم» و«جبا» در استان قنیطره را موشک باران کردند.

این منابع نظامی تاکید کردند، جنگنده‌های اسرائیل تعدادی موشک به سمت برخی مواضع ارتش در قنیطره شلیک کردند و این حملات تنها خسارت‌های مادی برجای گذاشت.

در این راستا، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، انفجارهایی مناطقی در حومه شمالی قنیطره و دیگر مناطق نزدیک به مرزهای جولان اشغالی را لرزاند که احتمال می‌رود این انفجارها ناشی از حملات هوایی اسرائیل علیه پایگاه‌های دولت سوریه در حومه قنیطره باشد.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، حملات موشکی منطقه‌ای در حومه قنیطره و پایگاه‌های دولت سوریه و همپیمانان آن را در اطراف این منطقه مورد هدف قرار داد.

اسرائیل روز چهارشنبه اعلام کرد پدافند هوایی‌ایش یک پهپاد سوری که به بلندی‌های جولان وارد خاک این کشور شده بود را بک یک موشک پاتریوت و سرنگون کرد.

جاناتان کونریکوس، سخنگوی نظامی اسرائیل نیز پیشتر اعلام کرد، «پهباد سوری غیر مسلح، بدون سرنشین و با کنترل از را دور هدایت می شده که به نظر می رسد جهت انجام عملیات شناسایی برای جمع آوری اطلاعات به پرواز در آمده بود».