فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ملک سلمان: امیدواریم صفحه جدیدی در افغانستان گشوده شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی چهارشنبه 11 ژوئیه با روحانیون و علمای شرکت کننده در کنفرانس بین‌المللی علمای مسلمان درباره صلح و ثبات در افغانستان در کاخ السلام در جده دیدار کرد.

  ملک سلمان در این دیدار به علما خوش آمد گفت و از آن‌ها و سازمان همکاری اسلامی به خاطر برگزاری این کنفرانس، تقدیر کرد.

  ملک سلمان گفت: «شما بهترین کسانی هستنید که برای خدمت به اسلام و مسلمانان، اتحاد آن‌ها و از میان بردن جنگ‌ها، بحران‌ها و آفت تندروی و تروریسمی که جهان اسلام به آن مبتلا شده، تلاش می‌کنید. شرف پادشاهی عربی سعودی در خدمت به حرمین شریفین است، این چیزی است که از دوره پدرمان انجام داده و انجام خواهیم داد».


  پادشاه سعودی تاکید کرد که این کشور با مردم افغانستان از زمان آغاز بحران در کشورشان و پس از آن جنگ‌های داخلی ناشای از آن زیست؛ پادشاهی عربی سعودی کمک‌های بشر دوستانه و اقتصادی به مردم افغانستان ارائه داد و تلاش‌های سیاسی ادامه داری برای از میان بردن اختلافات میان قشرهای مردم افغانستان مبذول داشت.

  او افزود: «ما امروز امیدواریم که تلاش‌هایتان در طی کردن صفحه گذشته و گشودن صفحه‌ای جدید در افغانستان، سهیم شود؛ صفحه‌ای که در آن خواسته‌های مردم افغانستان در تحقق امنیت و ثبات را محقق کند و این نیازمند پیش گرفتن مسیر گفت‌وگو، آشتی و تسامح است، همان‌گونه که دینمان اسلام از ما می‌خواهد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران