.
.
.

ویدیو.. 12 سال بعد ادای حج و عمره این‌گونه خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیا می‌توانید تصور کنید که یک اپلیکیشن تلفن همراه ممکن است به شما دستبندی هوشمند، کارت شناسایی و گوشی در اختیار شما قرار دهد که به شما اطلاعاتی درباره چگونگی ادای حج و عمره ارائه دهد؟

این همان چیزی است که وزارت حج و عمره سعودی درباره آن سخن می‌گوید. این وزارت‌خانه در سایت خود، ویدیویی منتشر کرد که چگونگی ادای مناسک حج را در 12 سال آینده نشان می‌دهد.

در ادای مناسک حج بنا بر این ویدیویی، به گونه‌ای از تکنولوژی استفاده خواهد شد، که آسودگی را برای بسیاری از حجاج خانه خدا، فراهم خواهد کرد.

این ویدیو نشان می‌دهد که ثبت‌نام برای ادای مناسک حج سال 1451 هـ.ق از راه اپلیکیشن تلفن همراه خواهد بود. از همان را دستبندی هوشند، کارت شناسایی و گوشی برای حجاج ارسال خواهد شد که به آن‌ها اطلاعاتی درباره ادای مناسک حج ارائه دهد.

این ویدیو نشان می‌دهد که کارت هوشمند باعث خواهد شد حجاج دیگر مجبور به انتظار طولانی مدت در صف‌های منطقه گمرک نباشند بلکه با عبور دادن کارت خود از دستگاه خواهند توانست سوار قطار حرمین شده و به هتل محل اقامت خود برسند؛ جایی که ساک‌ها و وسایلشان در انتظارشان خواهد بود.

هنگام طواف، دستبند هوشمند تعداد دورها را خواهد شمرد و به حجاج در صورت عبور از میان دو پرچم سبز، آلارم خواهد داد. حجاج همچنین از راه گوشی‌ها، دعاهای طواف را خواهند شنید.

گوشی‌ها همچنین با ترجمه زبان‌های مختلف، مانع اختلاف زبان را میان حجاج و مسئولان برگزاری و تنظیم مراسم حج خواهد برداشت.

چنانچه یکی از حجاج از کاروان خود دور شود، کارت هوشمند به او کمک خواهد کرد تا موقعیت‌شان را در تلفن همراه بیابد و خود را به آن‌ها برساند.