.
.
.

اسرائیل: هر گونه تحرکات رژیم اسد در منطقه جولان را به شدت پاسخ خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسرائیل روز دوشنبه 9 ژوئیه ضمن هشدار به نیروهای رژیم سوریه نسبت به هر گونه تحرک در مناطق جولان، تاکید کرد که به هر گونه تحرکات آنها در این مناطق، به شدت واکنش نشان خواهد داد.

به گزارش العربیه، هشدار اویگدور لیبرمان، وزیر دفاع اسرائیل به رژیم سوریه هم زمان با آن صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور به مسکو سفر کرده تا در آنجا ضمن ملاقات با مقامات روسی با آنها به توافق مشخص در ارتباط با سوریه دست یابد.

سفر مقام اسرائیلی به مسکو در حالی انجام می‌شود که قبل از این رئیس اطلاعات اسرائیل، موساد در دیداری مشابه به واشنگتن سفر کرده در آنجا درباره دو موضوع سوریه و ایران با مقامات آمریکایی بحث کرده بود.

در این راستا لیبرمان مجددا تهدید کرد که به ایران اجازه نخواهد داد تا جای پای خود در سوریه را تثبیت کرده و از آنجا به عنوان پایگاهی برای انجام عملیات‌های «تروریستی» علیه اسرائیل استفاده کند.

از طرفی جنگجویان مسلح سوری مخالف نظام تاکید کردند که نظام اسد همواره مانع از اجرای توافق به عمل آمده با روسیه است.

سخنگوی مخالفان تاکید کرد که نیروهای اسد بدون هیچ‌گونه مقاومتی وارد یک پایگاه اصلی واقع در غرب استان درعا شدند و با این اقدام موجب شدند هزاران نفر از مخالفان مسلح همچنان در این منطقه در محاصره بمانند.