.
.
.

ارتش یمن کنترل شهر تحیتا در جنوب حدیده را در اختیار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن، روز سه‌شنبه 10 ژوئیه 2018 توانستند با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شهر تحتیا در جنوب حدیده را به طور کامل از دست شبه‌نظامیان حوثی خارج کرده و کنترل این شهر را در اختیار گیرند.

منابع نظامی یمن گزارش کردند نیروهای ارتش ملی این کشور بلافاصله پس از آزادسازی تحتیا، عملیات مین‌روبی خیابان‌های اصلی شهر را آغاز کردند. این خیابان‌ها توسط پیکارجویان حوثی مین‌گذاری شده بود. حوثی‌ها همچنین دو مدرسه این شهر را بمبگذاری کرده و پیش از رسیدن ارتش، آنها را منفجر کردند.

از ساعات ابتدایی روز سه‌شنبه مناطق حومه شهر تحتیا شاهد درگیری شدید نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن با نیروهای حوثی بود. این درگیری‌ها منجر به رانده شدن حوثی‌ها و تثبیت مواضع ارتش در این شهرستان و آزادسازی دو منطقه المغرس و الفازه شد.بنابر اعلام منابع نظامی در یمن، نیروهای ارتش این کشور با پشتبانی جنگنده‌های ائتلاف و هلی‌کوپترهای آپاچی در حال انجام عملیات برای آزادسازی کامل مناطق قریمه، مسلب، مشاریق، مزارع صدیق اهیف و انهاری هستند.

از سوی دیگر نیروهای ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن پشتبانی‌های تدارکاتی جدیدی در اختیار ارتش ملی یمن در ساحل غربی قرار داده و مسیر رسیدن این تدارکات را ایمن کرده و بازمانده‌های حوثی‌هها در مسیر اصلی بین تعز و الحدیده در منطقه شهرستان جراحی تا شهرستان بیت الفقیه را پاکسازی کردند.

حوثی‌ها نیز برای تقویت نیروهای خود اقدام به سربازگیری اجباری در شهرستان‌ها شمال استان حدیده کرده و آنها را به جبهه‌های جنگ می‌فرستد. ده‌ها تن از جوانان مناطق ناشریه، عقلیه و الرصاص در شهرستان اللحیه به زور اسلحه ناچار به حضور در جبهه‌ها به سود حوثی‌ها شده‌اند و افرادی که از این امر سرباز بزنند، ربوده شده و در بازداشتگاه‌های سری نگهداری می‌شوند.