فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو...افتتاح اولین رستوران سیار توسط دانشجویان دختر افغان در شهر کابل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  برای اولین بار در شهر کابل پایتخت افغانستان یک رستورانت سیار داخل یک ملی بس (اتوبوس) از سوی دانشجویان دختر ایجاد شده که جاده های این شهر را می پیماید.

  منیژه واحدی دانشجوی سال چهارم دانشکده اقتصاد است که با شش هم صنفی اش این رستورانت سیار را ساخته وتصمیم دارد 30 رستورانت سیار دیگر را هم راه اندازی کند.

  منیژه واحدی می گوید:" هفت نفر هستیم که یک پسر هم در جمع ما است که هشت نفر می شویم. ما این رستورانت را از پول خرچی خود ساختیم. وقتی فامیل به عنوان خرچی برای ما پول می داد ما آن پول را جمع می کردیم؛ حتی بعضی اوقات نان نمی خوردیم و پول اش را جمع می کردیم تا یک کار ایجاد کنیم."

  واحدی افزود:" ما این کار را انجام دادیم تا برای جوانان انگیزه بدهیم و الگو باشیم. ما باید ننشینیم که دولت برای ما کار بدهد، کار وجود دارد اما کمی تلاش بکار دارد و حمایت به خرچ دهیم."

  منیژه واحدی با ابراز رضایت از ایجاد این رستورانت می گوید، تا کنون رستورانت سیارش از سوی باشندگان کابل مورد استقبال قرار گرفته و مشتریان زیادی پیدا کرده است.

  این رستورانت سیار در بخش اشتغال زایی در افغانستان کمک کرده و برای چندین جوان به شمول دختر و پسر زمینه کار را فراهم کرده است.

  قابل ذکر است که بیشترین جمعیت افغانستان را جوانان تشکیل می دهد و نبود بازار کار در این کشور سبب گردیده که از نیروی جسمی وفکری این جوانان کمتر استفاده شود. افغانستان کشوری است که نرخ بیکاری اش به 41 درصد افزایش یافته است.

  از سوی دیگر، سالانه هزاران جوان از رشته مختلف دانشگاه های افغانستان فارغ می شوند و نبود بازارکار و نبود تعادل میان جمعیت و اقتصاد سبب گردیده که با فارغین این جوانان، نرخ بیکاری نیز افزایش یابد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران