فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سخنگوی مخالفان سوری: روسیه می‌خواهد شرایطی «ذلت‌بار» بر ما تحمیل کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یحیی العریضی، سخنگوی کمیسیون مذاکرات سوریه، در مصاحبه اختصاصی با تلویزیون العربیه با بیان اینکه روسیه در نظر دارد شرایط ذلت باری را علیه مخالفان سوری تحمیل کند، گفت ، آنچه غیر نظامیان در جنوب سوریه با آن مواجه می‌شوند یک جنایت جنگی است.

  استان درعا تنها پناهگاه باقی مانده مخالفان سوری است که اکنون به طور مکرر توسط جنگنده‌های روسیه بمباران می‌شود.

  سخنگوی مخالفان سوری گفت، غیر نظامیان بایستی از جنگ دور باشند روسیه واسد نباید غیر نظامیان را هدف قرار دهند.

  العریضی افزود: «آنچه که روس‌ها می خواهند به عنوان پیش‌شرط بر جناح های مخالف سوری برای مذاکره در باره استان درعا مطرح می‌کنند در واقع پیشنهاد مذاکره نیست بلکه پیشنهاد تسلیم است، روسیه به عنوان یک قدرت اشغالگر با سوری‌ها رفتار می‌کند».

  وی افزود: «روس‌ها می خواهند شرایطی «ذلب بار و توهین آمیز» بر مخالفان سوری تحمیل کنند.

  سخنگوی مخالفان سوری اظهار داشت:«روسیه می خواهد با استفاده از قدرت نظامی و ابزار جنگ خواسته‌هایش را بر مخالفان سوری تحمیل کند»

  سخنگوی مخالفان سوری روز چهارشنبه اعلام کرد، مذاکرات میان هیئت سوری با افسران روسیه برای دستیابی به توافق برای پایان دادن به جنگ در استان درعا واقع در جنوب سوریه شکست خورد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، ابوشیما سخنگوی اتاق عملیات مرکزی در جنوب سوریه، گفت، مذاکرات نماینده اصلی جناح‌های وابسته به ارتش آزاد با روس‌های دشمن، در منطقه بصری شام به دلیل اصرار روس‌ها بر تحویل سلاح‌های سنگین ارتش آزاد با شکست مواجه شد.

  سخنگوی جناح‌های مسلح ارتش آزادسوریه گفت: «هیچ تاریخی برای دیداری دیگری مبان مخالفان سوری و روس‌ها تعیین نشد».

  درعا اولین استانی بود که شعله انقلاب سوریه در این شهر برافروخته شده این شهر به مثابه سنبل قیام مردم سوریه علیه دیکتاتوری وراثتی این کشور است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران