فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دو دانشجوی سعودی دو کودک آمریکایی را از غرق شدن نجات دادند ولی خود غرق شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دو دانشجوی جوان سعودی که در رشته مهندسی شهرسازی در آمریکا درس می‌خواندند، روز جمعه 29 ژوئن 2018 هنگامی که تلاش می‌کردند دو کودک آمریکایی را از خطر مرگ بر اثر غرق شدن در رودخانه چکوبی ایالت ماساچوست نجات دهند ولی خود اسیر امواج رودخانه شدند و جان باختند.

  عوض آل راکة، برادر یکی از این دو دانشجو و پسر عموی دانشجوی دیگر به العربیه گفت: «آنها پنج سال است که در رشته مهندسی شهرسازی در آمریکا درس می‌خواند و دو هفته دیگر جشن پایان تحصیلی آنهاست. آنها حتی در سه سال گذشته فرصت نکرده‌اند برای دیدار به خانواده‌هایشان به سعودی سفر کنند.»

  به گفته این فرد آنها خبر مرگ جاسر و ذیب آل راکة را از طریق یکی از دیگر برادرانشان که در آمریکا درس می‌خواند شنیده‌اند. او نیز از طریق دوستانش شنیده که دو دانشجوی سعودی هنگامی که سعی می‌کرده‌اند خانواده‌ای که اسیر امواج رودخانه چکوبی شده بود را نجات دهند، غرق شده و جان باختند. او پس از بررسی موضوع دریافت که این دو نفر پسر عموهای او بوده‌اند.

  یکی دیگر از برادران نیز به همراه آنها در ایالت ماساچوست بوده ولی به دلیل شرکت در جشن فارغ التحصیلی به همراه دوستانش، پسرعمو و برادر خود را همراهی نکرده بود.


  این دو دانشجوی سعودی آخرین بار دو روز پیش از حادثه با خانواده‌هایشان تماس گرفته بودند. عوض آل راکة در پایان گفت: «تا کنون اقدامات قانونی از سوی نهادهای آمریکایی برای تحویل اجساد این دو نفر به پایان نرسیده و ما از خواهان به سرانجام رسیدن این اقدامات از سوی سفارت پادشاهی عربی سعودی در آمریکا و ارسال اجساد به منطقه نجران در جنوب سعودی هستیم.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران