فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • خالد بن سلمان خطاب به ظریف: نظام ایران پیشینه‌ای در حمایت از تروریسم دارد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  شاهزاده خالد بن سلمان سفیر سعودی در آمریکا پنجشنبه 5 ژوئیه در پاسخ به توئیت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که نباید گذشته طولانی نظام ایران در حمایت از تروریسم و آشوب در منطقه و جهان را فراموش کرد.

  سفیر سعودی در واشینگتن افزود که نظام ایران طبق عادت تلاش می‌کند هنگامی که به اقدامی تروریستی متهم می‌شود، خود را تبرئه کند.

  او با اشاره به متهم شدن دستگاه‌های امنیتی ایران به تلاش برای بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق در پاریس ادامه داد: «آن‌چه روی داد، یک قسمت از سریال طولانی جنایت‌های نظامی ایران است. جواد ظریف تنها یک نقاب است که ناامیدانه تلاش می‌کند جنایت‌های این نظام را مخفی کند».

  پیش از این محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با انتشار توئیتی، بازداشت یک دیپلمات ایرانی در اروپا به اتهام برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در نشست سازمان مجاهدین خلق در پاریس را «طرحی جعلی» توصیف کرده بود.

  وزیر امور خارجه ایران نوشته بود: «در حالی که به همراه رئیس‌جمهوری سفر به اروپا را آغاز می‌کنیم، عملیات مورد ادعای ایران ظاهر شده و عاملانش دستگیر می‌شوند».

  او افزود: «ایران به وضوح تمام چهره‌های خشونت و تروریسم را در هرجا که باشد، محکوم کرده و آماده است با تمام طرف‌های ذی‌ربط برای فاش شدن جزئیات این طرح جعلی و شرور، همکاری کند».

  اسد الله اسدی دبیر سوم سفارت ایران در اتریش به اتهام برنامه‌ریزی برای بمب‌گذادری در نشست سازمان مجاهدین خلق، در جنوب آلمان دستگیر شد.

  دادستانی بلژیک هم از خنثی کردن «حمله‌ای تروریستی» خبر داد که قرار بود کنفرانس مجاهدین خلق در پاریس را هدف قرار داد. دو شهروند ایرانی-بلژیکی که بمبی به این منظور همراه خود داشتند، در این رابطه دستگیر شدند.

  تحقیقات و دستگیری‌ها در این زمینه همچنان ادامه دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران