فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصاویر هوایی از «حمله اسرائیل» به مواضع شبه‌نظامیان عراقی در سوریه

  منبع: العربیه.نت فارسی

  حملات هوایی 18 ژوئن گذشته به مواضع شبه‌نظامیان حزب‌الله عراق در منطقه آل‌بوکمال سوریه به کشته شدن دستکم 55 تن انجامید.

  تا کنون به طور رسمی اعلام نشده کدام طرف عامل این حملات است. شبه‌نظامیان عراقی و نظام سوریه، آمریکا را عاملان این حملات هوایی دانستند. اما آمریکا دست داشتن خود را در این حمله رد کرد.

  پنجشنبه 5 ژوئن آلون بن دیوید خبرنگار نظامی اسرائیلی، تصاویری در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر و تاکید کرد که این حملات توسط هواپیماهای اسرائیلی انجام شد.

  پس از حمله، ادریان رانکین گالاوی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) هرگونه دست داشتن ائتلاف بین‌الملل علیه داعش به رهبری آمریکا را در حملات هوایی رد کرد و گفت: «این حمله ارتباطی با ایالا متحده یا ائتلاف ندارد».

  خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) به نقل از یک منبع نظامی گزارش داده بود: : «ائتلاف آمریکایی به یکی از مواضع نظامی ما در شهرک الهری در جنوب شرق آل‌بوکمال دست به تجاوز زد که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن انجامید».


  شایان ذکر است که شماری از مسئولان اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این کشور بارها تهدید کرده‌اند که به ایران یا شبه‌نظامیان تحت حمایتش اجازه توسعه حضور نظامی خود را در سوریه نخواهند داد. بارها هم مواضعی مرتبط با ایران در سوریه توسط اسرائیل بمباران شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران