فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن پسر ابوبکر البغدادی در حمص سوریه

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  یک خبرگزاری نزدیک به گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) روز سه‌شنبه سوم جولای اعلام کرد که پسر ابوبکر البغدادی رهبر این گروه در حمص سوریه کشته شده است.

  خبرگزاری «ناشر نیوز» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «حذیفه البدری پسر ابوبکر البغدادی، طی درگیری با نیروهای رژیم سوریه و روسیه در نیروگاه حرارتی» حمص کشته شد.

  پیشتر یک حمله هوایی جنگنده‌های عراقی به مواضع داعش در منطقه هجین سوریه، به کشته شدن شماری از فرماندهان داعش از جمله پیام رسان ابوبکر البغدادی منجر شده است.

  فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده که در راستای اجرای دستورات حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح و نیز فراهم شدن اطلاعات دقیق و نظارت عملیات مشترک، جنگنده‌های F16، دست به عملیاتی موفقیت‌آمیز علیه نشست رهبران داعش، زدند.

  در این بیانیه آمده که سه موضع تروریست‌ها که از سه منزل وصل شده به هم در منطقه هجین تشکیل شده است، مورد هدف قرار گرفت و در نتیجه آن، اهداف مورد نظر کاملا منهدم شد.

  در این عملیات، نزدیک به 45 تن از نیروهای داعش از جمله شماریفرماندهان مهم نظامی، پیام رسان ویژه ابوبکر البغدادی و فرمانده پلیس داعش، کشته شدند.

  جنگنده‌های عراقی تاکنون چندین بار مواضع داعش در سوریه را مورد هدف قرار دادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران