فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اردن و روسیه: حل و فصل سیاسی بحران سوریه اولویت ما است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  وزرای امور خارجه روسیه و اردن چهارشنبه 4 ژوئیه در کنفرانس خبری مشترکی تاکید کردند که اولویتشان یافتن راه‌حلی سیاسی برای بحران سوریه است.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن گفت که اولویت کشورش، یافتن راه حلی سیاسی در سوریه است چرا که به گفته او: «تنها راه حل برای سوریه سیاسی است».

  او ادامه دادک «مرزهای اردن به عنوان دروازه‌ای برای رساندن کمک به سوری‌ها باقی خواهد ماند». او تاکید کرد: «مساله اصلی کمک رسانی به شهروندان سوری در دخل کشورشان است».

  او بر ضرورت یافتن راه‌حلی برای اوضاع در جنوب سوریه در سریع‌ترین زمان ممکن تاکید کرد و گفت: «باید یاری رسانیم تا جلوی وقوع فاجعه انسانی را در جنوب سوریه بگیریم».

  او ادامه داد: «اردن با تمام توان با روسیه همکاری خواهد کرد تا بحران سوریه فروکش کند».

  الصفدی با ابراز نگرانی شدید از آن‌چه در جنوب سوریه در حال روی دادن است و گفت: «ما خواهان آتش بس در جنوب سوریه و جلوگیری از وقوع بحران انسانی هستیم».

  او ادامه داد: «اردن بر پایبندی خود را به منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه تاکید می‌کند». او افزود: «تماس‌های فشرده‌ای با دولت آمریکا درباره صلح در خاورمیانه در جریان است».

  از سویی سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در این باره گفت که بر سر راه‌حل بحران سوریه برپایه قطع‌نامه سازمان ملل متحد، با همتای اردنی خود گفت‌وگو کرده است.

  او افزود: «به نقش اردن در گفت‌وگو میان دولت و اپوزیسیون در جنوب سوریه، ارج می‌نهیم».

  او اظهار داشت: «روسیه و اردن از نبود راه‌حلی برای بحران‌های خاورمیانه، ابراز نگرانی می‌کنند».

  لاوروف گفت: «باید بازیگران بین‌المللی بدون پیش‌شرط، به پناهجویان سوری یاری رسانند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران