.
.
.

سعودی ادای مناسک حج برای شهروندان قطری را تسهیل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت حج و عمره پادشاهی عربی سعودی از شهروندان قطری که خواهان ادای مناسک حج در سال 1439 هجری قمری هستند در فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز جده استقبال می‌کند.

خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی سعودی روز یکشنبه اول ژوئیه 2018 اعلام کرد در پاسخ به رهنمودهای خادم الحرمین الشریفین، پادشاه پادشاهی عربی سعودی ملک سلمان بن عبدالعزیز و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور که دستور داده‌اند امکانات مادی و انسانی سعودی در راستای خدمت به حجاج و تسهیل ادای مناسک حج به کار گرفته شود، اقدامات لازم برای استقبال از حدود 2 میلیون زائر برای مراسم حج 1439 را به پایان برده است.

در ادامه بیانیه وزارت حج سعودی آمده: « با توجه به عدم پاسخگویی دفتر امور حج قطر به نهادهای سعودی ذیربط در زمینه اقدامات لازم برای ممکن کردن حضور شهروندان قطری در مراسم حج، وزارت حج و عمره سعودی از برادران [و خواهران] قطری خواهان ادای مناسک حج، در فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز حده استقبال می‌کند. افراد خواهان انجام حج از طریق لینک موجود در وبگاه این وزرات ثبت نام کنند... حجاج قطری به مانند سایر حجاج می‌توانند از خدمات شرکت‌های خدماتی مربوط در مکه، مدینه و مشاعر مقدس بهره ببرند. رفت و آمد حجاج قطری از طریق فرودگاه ملک عبدالعزیز خواهد بود و آنها امکان استفاده از همه خطوط هوایی به جز خطوط هواپیمایی قطر را خواهند داشت.»

این وزارت همچنین اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی از همه مهمانان بیت الله الحرام از هر نژاد و مذهب و تابعیتی که باشنداستقبال کرده و همه تلاش و توان خود را به کار خواهد گرفت تا از لحظه ورود حجاج تا لحظه خروجشان، به آنها خدمت‌رسانی کرده و ادای مناسک حج را برای آنها تسهیل کند.