.
.
.

جنبش فتح: فلسطین یک «ریال» هم از ایران دریافت نکرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنبش فلسطینی فتج به رهبری محمود عباس، گفته که دولت‌های سابق و کنونی ایران، حتی یک فلس (ریال) به ملت فلسطین کمک نکرده‌اند.

موضع جدید فتح، در واکنش به تظاهرات ایرانی‌ها نسبت به اوضاع اقتصادی کشورشان است. معترضان ایرانی در تظاهرات خود علیه کشورهایی که از ایران کمک‌های مالی دریافت می‌کنند، از جمله فلسطینی‌ها، شعار دادند.

این گروه فلسطینی شعارهای برخی معترضات ایرانی علیه فلسطین را محکوم کرد. برخی معترضان در جریان تظاهرات هفته گذشته، شعارهای «مرگ بر فلسطین» سر دادند.

در بیانیه فتح آمده است: «آیا ایرانی‌ها گمان می‌کنند که دولت‌های سابق و کنونی‌شان یک ریال به فلسطینی‌ها کمک کرده‌اند؟ خیر این کاملا نادرست است.»

اسامه القواسمی سخنگوی فتح در بیانیه‌ای گفت:« شرم‌آور است که عده‌ای گمان کنند بحران اقتصادی در ایران، به دلیل حمایت مالی از ملت فلسطین است، ایران چیزی به ملت فلسطین تقدیم نکرده است».

سخنگوی فتح گفت: «هر حمایتی نشانه‌های واضحی دارد؛ هیچ فلسطینی تاکنون ندیده و نه شنیده که ایران کمک کرده است، ما تاکنون ندیدم و نشنیدم که ایران در ساخت مدرسه، دانشگاه، بیمارستان و یا پروژه دیگری در فلسطین مشارکت داشته است و اگر برخی از ایرانی‌ها گمان می‌کنند که حمایت از یک حزب به معنای حمایت از تمام ملت فلسطین است سخت در اشتباهند و ایران با حمایتش از جنبش حماس از تمام فلسطین حمایت نکرده است».

القاسمی در پایان ضمن احترام و تقدیر از مردم ایران، گفت:« این شعارهای گمراه صدای مردم ایران نیستند زیرا مردم این کشور ذاتا حامی حقوق ملت فلسطین هستند.