.
.
.

تشدید حملات هوایی ائتلاف عربی به حوثی‌ها در ساحل غربی الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های ائتلاف عربی روز یکشنبه 1 ژوئیه 2018 مواضع شبه نظامیان حوثی‌ در ساحل غربی استان الحدیده را به شدت و در چندین نوبت بمباران کردند.

ائتلاف عربی که از دولت قانونی یمن حمایت می کند، همچنین طی 24 ساعت گذشته حملات هوایی خود را به مواضع حوثی‌ها در استان‌های ساحل غربی، حجه و الحدیده را افزایش داد و خطوط دفاعی حوثی را به شدت هدف قرار داد.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی ارتش ملی یمن، در حملات هوایی نیروهای ائتلاف تعدادی از فرماندهان نظامی حوثی‌ها کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

طبق این گزارش یکی از فرماندهان برجسته حوثی به نام عبدالله عباس جحاف و تعدادی از فرماندهان همراه او در یکی از حملات هوایی به منطقه العبیسه در فرمانداری کشر از توابع استان حجه کشته شد.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین چندین مراکز تجمع حوثی‌ها در منطقه الزبید، بیت الفقیه و الجراحی واقع در جنوب استان الحدیده را بمباران کردند. طرق این گزارش طی این بمباران‌ها دهها تن از عناصر کودتاگران حوثی کشته و زخمی شدند.

در منطقه الدریهمی ارتش ملی یمن از سرنگون کردن یک هواپیمای نظامی بدون سرنشین متعلق به حوثی‌ها در منطقه حیس خبر داد.

از سوی دیگر منابع مطلع در صنعا اعلام کردند که به دنبال محاصره شهر بندر الحدیده شبه نظامیان اقدام به بسیج عمومی و اعزام ده‌ها تن از شبه نظامیان خود به الحدیده کردند.

حوثی از گذرگاه حدیده – صنعا با توافق ائتلاف عربی برای رساندن مواد غذایی و کمک‌های انسانی از حدیده به صنعا باز گذاشته شد، سوء استفاده کرده و از این گذرگاه برای اعزام نیروی جنگی استفاده می‌کنند.