.
.
.

انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی انبار صندوق‌های رای کرکوک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس عراق روز یکشنبه اول ژوئیه 2018 اعلام کرد یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی محل نگهداری صندوق‌های رای انتخاب ماه می در کرکوک منفجر شد و 14 نفر از نیروهای حفاظت از این انبار را مجروح کرد.

پلیس عراق با تاکید بر اینکه هنوز مشخص نیست این حمله انتحاری باشد، گفت که بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری شده، 14 نفر که بیشترشان از نیروهای حفاظت از منطقه بودند، زخمی شدند.

سازمان امنیت عراق اعلام کرد نیروهای امنیتی مستقر در کرکوک شامل نهاد مبارزه با تروریسم و حمایت از تاسیسات و شخصیت‌ها راه یک تروریست که سوار یک خودروی بمب‌گذاری شده مدل سالوادور را گرفتند و پیش از رسیدنش به انبارهای منطقه العلوه در ورودی کرکوک، او را به ضرب گلوله از پای در آوردند اما بر اثر انفجار خودرو 14 نفر از نیروهای امنیتی زخمی شده و خسارات اندکی به دروازه ورودی انبار وارد آمد.

یک روز پیش از این انفجار سخنگوی کمیته عالی انتخابات عراق، روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد از روز سه‌شنبه آینده شمارش دستی آراء انتخابات پارلمانی ماه می 2018 آغاز خواهد شد.

براساس این بیانیه تنها آرائی بازشماری خواهند شد که درباره آنها شکایتی وجود داشته باشد یا گزارش‌های رسمی احتمالا تقلب در آنها را مطرح کرده باشند.

بازشماری آراء روز سه شنبه در کرکوک آغاز خواهد شد و 6 استان سلیمانیه، اربیل، دهوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار را نیز شامل خواهد شد.

دادگاه عالی فدرال عراق که بالاترین نهاد قضایی این کشور است، روز 21 ژوئن تصمیم گرفت آراء انتخابات پارلمانی به صورت دستی بازشماری شوند. دادگاه عالی فدرال عراق با این تصمیم، مصوبه پارلمان این کشور در زمینه بازشماری دستی آراء را تایید کرد.