.
.
.

وزیر مشاور امارات: تیم حقوقی ما تمام ادعاهاى قطر در دادگاه لاحه را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش، وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجه این کشور، روز جمعه 29 ژوئن 2018 گفت، مظلومیت نمایی و گریه‌زاری قطر در دادگاه بین المللی برای کسب همدری جامعه بین المللی از نظر قانونی فاقد هر گونه دلیل و موضعی بسیار ضعیف است.

وزیر مشاور دولت امارات متحده عربی که از طریق حساب توییتر خود سخن می گفت، افزود: «براستی که راه دروغ پردازی و دروغگویی روزی به پایان خواهد رسید».

قرقاش در توییتر نوشت:«امارات متحده عربی با ادله‌ای بسیار قوی هم‌اکنون در دادگاه بین المللی تمام ادعاها و اتهامات قطر را با داستناد به قانون رد کرد».


وی افزود:«امارات دروغ پردازی، افتراء و ضعف اصول قانونی و شواهد مطرح شده از سوی دوحه را برملا کرده و مستحکم بودن موضع دولت امارات متحده عربی علاقه این کشور به شهروندان قطری که قربانی سیاست های دولتشان شدند را در دادگاه ثابت کرد».

قرقاش در بخشی از سخنان خود گفت:«تیم حقوقی امارات متحده عربی به اتهامات پوچ و تهی از واقعیت و سراسر دروغ دولت قطر و رسانه‌های این کشور را با حضور در دادگاه رد کرده و با دلایل و آمار ثابت کرد که امارات فرق بسیاری میان موضع سیاسی‌اش با حکومت دوحه دارد و مسئولیت انسانی‌اش در قبال مردم قطر قائل است».


تیم حقوقی امارات متحده عربی با شواهد و ارقام، تمایلات و همکاری دولت متبوعش در باره مسائل مربوط به آموزش، امور پزشکی، تجارت و سرمایه گذاری برای شهروندان قطری را حتی پس از بحران برای دادگاه نشان داد. دولت قطر تلاش می کند که یک نوع مظلومیت نمایی بدور از واقعیت‌های موجود به جهان نشان دهد».