.
.
.

یمن.. کشته شدن 70 حوثی در جبهه‌های مختلف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌ها از کشته شدن حدود 70 تن از شبه‌نظامیان حوثی در ساعت‌های گذشته در مناطق مختلف یمن حکایت دارد.

در همین حال حوثی‌ها به کشته شدن یکی از فرماندهان میدانی خود اذعان کرده اما زمان و مکان این رویداد را مشخص نکردند.

دفتر سیاسی حوثی‌ها با صدور بیانیه‌ای، کشته شدن عبدالناصر الجنیدی عضو هیئت حوثی‌ها در مذاکرات سال 2016 کویت را اعلام کرد. او اصالتا از استان الشبوه واقع در جنوب یمن است.

در این بیانیه، زمان و مکان کشته شدن الجنیدی مشخص نشده است، اما برخی منابع این احتمال را می‌دهند که او در حملات هوایی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن به جلسه شماری از فرماندهان تحت تعقیب شبه‌نظامیان در دفتر ریاست‌جمهوری در صنعا، جان خود را از دست داده باشد. این حمله اوایل ماه ماه گذشته روی داد.

در ساعت‌های گذشته همچنین حدود 70 تن از شبه‌نظامیان حوثی در درگیری با ارتش یمن و مقاومت مردمی و همچنین حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی در جبهه‌های البیضا، ساحل غربی، تعز و شمال لحج کشته شدند. در این نبردها، نیروهای ارتش یمن، پیشروی داشتند.

سرتیپ عبدالرب الصبحی فرمانده لشکر 117 پیاده نظام ارتش یمن گفت: «دستکم 25 تن از شبه‌نظامیان در درگیری‌های جبهه القانیه در استان بیضا کشته و زخمی شدند. بیش از 30 شبه‌نظامی هم در جبهه ساحل غربی در حملات هوایی ائتلاف که تجمع‌هایشان را در بخش‌های التحیا، الدریهمی و زبید هدف قرار داد، کشته شدند. برخی هم در درگیری‌های روی داده در مناطق الفازه، الجاح و مرکز شهر الدریهمی جان باختند».

هم‌زمان درگیری‌های شدید در شمال استان لحج ادامه دارد. نیروهای ارتش میل به سمت منطقه الراهده واقع در جنوب شرقی تعز پیش رفتند. ارتش موفق شد مواضع و بلندی‌هایی را در مناطق القبطیه، حیفان و طور الباجه، به کنترل خود درآورد.